Matura z Osieckiej

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Matura z Osieckiej

Postprzez Yamniczka So, 14.03.2009 19:55

Szanowna Pani Krystyno,

Piszę do Pani, ponieważ nie mam już pojęcia, do kogo zwrócić się o pomoc.

Jestem licealistką z Łodzi, tegoroczną maturzystką.
Jako temat na ustny egzamin z języka polskiego wybrałam "Biografia jako klucz do odczytywania twórczości pisarza " i oczywiście chcę zaprezentować bliską mojemu sercu A.O.

Wszystkie dostepne utwory przeczytałam już dawno, teraz postanowiłam sięgnąć po publikacje dotyczące Jej życia i twórczości. Wiem, że zostały wydane takie pozycje, jak:
"Złodzieje szczęścia czyli Agnieszki Osieckiej sposób na życie" Izoldy Kiec,
"Agnieszka Osiecka o kobietach, meżczyznach i świecie" pod redakcją Michała Traczyka.
Poszukuję ich już od dłuższego czasu. Nie są dostepne w bibliotekach, księgarniach ani sklepach internetowych.

Bardzo zależy mi na dotarciu do tych utworów- z jednej strony, aby dopracować moją prezentację maturalną, a z drugiej- będą one dla mnie kolejną wyprawą wgłąb duszy mojej ukochanej Osieckiej.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki, gdzie mogę szukać wyżej wymienionych opracowań.
Na złość pogodzie- ściskam Panią gorąco,
Paulina

PS: W poniedziałek będę wypatrywać Panią na ulicy Piotrkowskiej, zatem do zobaczenia:)
Załączniki
grob.jpg
Kilka lat temu, powązki...
Yamniczka
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 14.03.2009 19:17

Re: Matura z Osieckiej

Postprzez Krystyna Janda N, 15.03.2009 10:02

Na mojej stronie jest link do Fundacji OKULARNICY założonej przez rodzinę pani Osieckiej. Najprościej napisać do Nich. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja