książki

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

książki

Postprzez nat Cz, 23.04.2009 07:44

Dzień dobry Pani Krysiu.
Mam nadzieję, że wczorajsza premiera będzie miłym wspomnieniem.
Dziś poza męskimi imieninami i urodzinami Szekspira także Światowy Dzień Książki. Mogę chyba życzyć Pani, jak czytelniczka czytelniczce, wszystkiego dobrego, a konkretnie wielu dobrych książek.
A odnośnie czytelnictwa to poraziła mnie informacja, iż obecnie statystyczny Polak czyta jedną książkę rocznie, co więcej jest to wynik zaledwie 40 procent społeczeństwa! W takim razie takich pożeraczy literatury jak np.Pani, powinno się chyba, za przeproszeniem, klonować... Zatrważające wyniki.
Ciekawe czy do takich badań dolicza się pozycje naukowe. Niestety ostatnio przeważnie z tylko takimi się przyjaźnię, a to dopiero wierzchołek góry lodowej. W kółko tylko iluzje percepcyjne, oko mózgu, mózg wzrokowy w działaniu, ... Aż mój czasem działać przestaje.
Tak więc, dla zdrowia, dziś przerwa. Przerwa na piękny tatarakowy album.
Pozdrawiam Panią serdecznie,
N.
w szeregu biegniesz kilka lat,
a potem - jazda w boski sad!
Avatar użytkownika
nat
 
Posty: 3038
Dołączył(a): Cz, 22.01.2009 14:19
Lokalizacja: W-wa/Poznań

Re: książki

Postprzez Krystyna Janda Pt, 24.04.2009 07:50

I ja pozdrawiam serdecznie. A ilu czyta tylko książkę kucharska , albo Wszystko z ziemniaków, to miłe ale jednak...dawniej panie czytały tylko kalendarze, ale jakie to były kalendarze, czasem kupuje takie w Antykwariacie. Może trzeba by taki kalendarz z lekturą na każdy dzień Dostojewski, Mrożek, Mickiewicz we środę , czwartek Kołakowski, piątek Toussaint, sobota Greene w niedziele coś religijnego...tak przykładowo tydzień i po kawałku, co lepsze fragmenty....
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja