HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Wt, 13.10.2009 08:38

Naukowcy amerykańscy odkryli pająka-wegetarianina! Usłyszałam to dzisiaj rano w radiu i od razu pomyślałam o HP! Nie wiem dlaczego, naprawdę! Może się do wierszenki przyda, czy coś?
Za picturenki dziękuję!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Wt, 13.10.2009 09:27

to jak nic pająk koreański :lol:
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Wt, 13.10.2009 09:33

hihihi... Teremi chyba tylko dostarczanie materiału wierszenkowego Cię uratuje! :P
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Wt, 13.10.2009 10:12

no jeżeli tak, to na wszelki wypadek :lol:

"Глаза"

Привычные к степям — глаза,
Привычные к слезам — глаза,
Зеленые — соленые —
Крестьянские глаза!

Была бы бабою простой,
Всегда б платили за постой
Всё эти же — веселые —
Зеленые глаза.

Была бы бабою простой,
От солнца б застилась рукой,
Качала бы — молчала бы,
Потупивши глаза.

Шел мимо паренек с лотком...
Спят под монашеским платком
Смиренные — степенные —
Крестьянские глаза.

Привычные к степям — глаза,
Привычные к слезам — глаза...
Что видели — не выдадут
Крестьянские глаза!

(M.Cwietajewa w oryginale)

dla tych co nie znają rosyjskiego jest to wiersz o oczach i to... nie wegetariańskiego pajaka
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Wt, 13.10.2009 17:13

Witamy Bagheere kiplingi czili wegetarianskiego pajaka w HalYnce! Nazwana ku czci przyjaznej, choc czarnej, pantery z "Ksiagi Dzungli" Rudyarda Kiplinga. PS Druhna Sciana proszona na matke chrzestna! Ta Bagheera tak troszku obco brzmi moze by to jakos spolszczyc? Czy nie? Ale wrocmy do sedna . Bugheera pochodzi z Hameryki Poludniowej. Znaczi si pasuje do HalYnki bo w tamtych stronach jeszcze nie maMY przedstawiciela, no chyba zeby wziac pod uwage duchowego kuzyna Che... Bugheera zjada paczki oraz listki dzikiej, ORGANICZNEJ (a jak!), akacji. A dzieki temu, ze nie chodzi na polowania zaoszczedza czas na snuciu pajeczyny i w zamian poswieca sie zyciu rodzinnemu i wychowaniu potomstwa. Lagodniejsza w obyciu niz miesozercy, kobieta-vegi-spider wykazuje wiele lagodnosci i nie pozera swojego kochanka. Czili anti-feministyczna kura domowa. Ale tez i foodie! Bowiem zjada swoja salatke w calosci, chrum chrum..., a nie jak jak pajaki-amazonki ktore dokonuja trawienia na, ze tak powiem, talerzu, fuj! No i jest malutka. Hihi...wielkosci naparstka.

O prosze jaka urocza!

Obrazek

Za
Incy vegetarian spider is a scientific first
i za
Vegetarian spider Bagheera kiplingi found in Central America
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Wt, 13.10.2009 18:29

Emcia napisałaś, że ten "uroczy" (brrrr) pajączek lubi pączki - a z jakim nadzieniem - jeżeli można spytać. Ja lubię nadzienie z konfitur z róży i z najzwyklejszej marmolady, myślę że pajączek może jeszcze lubić budyniowe nadzienie :lol:
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez ZENOBIA Wt, 13.10.2009 18:50

jakie brrr ? piekny jest, i ma cztery oczy :roll:
odniosłam sie.
Avatar użytkownika
ZENOBIA
 
Posty: 3139
Dołączył(a): Cz, 30.10.2008 17:35

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Wt, 13.10.2009 18:54

Dzisiaj paczki, jutro zygmuntowka, pojutrze nadzienie ze slodkiej fasoli, hihi-foodie pelnO geba!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez nie ma mnie Śr, 14.10.2009 15:55

...... Teremi .....
jak u Ciebie?
radzisz sobie jakoś ? .....

http://wiadomosci.onet.pl/cynk/699,1,1,zdjecie.html
Lord, help me be the person my dog thinks I am.
Avatar użytkownika
nie ma mnie
 
Posty: 3496
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 14:31
Lokalizacja: .... nieważne

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaES Śr, 14.10.2009 16:07

Teremi i co tam u Ciebie ? My już miejscami pływamy.
Avatar użytkownika
MarysiaES
 
Posty: 250
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 11:12

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Śr, 14.10.2009 16:34

No tak, teraz ta slynna rzeka Druhny Teremi dopiero sie prezentuje w calej okazalosci! Druhna Teremi oczywiscie w jednej rece trzyma aparat w celach reportazowych w drugiej Kicie w razie gdyby sie trzeba bylo ewakuowac spod pieca.

PS A tak na serio to czekamy na wiesci, a zagrozone Druhny bezpiecznie i sucho sie trzymajO!

PS U mnie tez pada! Ale tak z wykrzyknikiem, radosnie. Pierwszy dluuuugo oczekiwany deszcz jesienny. Cieply, wszysko oddycha z ulga. Do tego wieja porywiste wiatry. Troche galezi pospadalo, kilka razy padla elektrycznosc, samochody na nowo ucza sie jazdy w strugach deszczu i unikania poslizgow w kaluzach. Podworko wprawdzie zalane, ale trzawa przejasniala i galezie uginaja sie od ciezkich kropli. Hip hip hurra, niech zyje zyciodajny deszcz!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez placunio Śr, 14.10.2009 17:49

z komunikatem odnośnie - Teremi
niestety nie jest dobrze, zalane miasto,
teremi na szczęście z pracy się ewakuowała wcześniej i zdążyła wpaść do domu zanim ulicą popłynęła woda,
obecnie woda już w piwnicy,
teremi w domu się pakuje ... na wszelki wypadek, gdyby ogłoszono ewakuację,
jest odcięta od prądu, ma świeczki i ... chleb,
kot przerażony, teremi bardziej,
trzymajcie kciuki, aby wiatr zelżał i przestała się cofać woda z morza...
niestety wieje i wieje,

pozdrawiam HP
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Śr, 14.10.2009 18:11

Placuniu, trzymaMY kciuki! Spokojnej nocy Teremi!

PS Hobbitu oczywiscie juz sie ewakuowaly bo one to o suchym chlebie nie bedO!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez nie ma mnie Cz, 15.10.2009 08:47

.... Teremi ... ciepłe myśli wysyłam!
jak wysłać prąd? ..... spokojny sen? ....

ale już troszkę spokojniej, już spokojniejszy wiatr...... może nie będzie drugiej fali ....

http://www.elblag24.pl/elblag,wiatr_sla ... 0,0,0.html
Lord, help me be the person my dog thinks I am.
Avatar użytkownika
nie ma mnie
 
Posty: 3496
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 14:31
Lokalizacja: .... nieważne

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Cz, 15.10.2009 09:06

Teremi, Marysiu, trzymajcie się!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaES Cz, 15.10.2009 10:14

przestało wiać , woda się cofa ale i tak część mojej mieściny stoi w błocku i wodzie. Powiem Druhny krótko noc nie ciekawa była, dziś nastroje beeee.....
Avatar użytkownika
MarysiaES
 
Posty: 250
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 11:12

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana Cz, 15.10.2009 11:25

Cieple mysli oraz glaski dla Teremi oraz MarysiES lecOM nad MongoliOM, czek!
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Cz, 15.10.2009 16:56

ufff odetchęłam ale tylko dzięki Waszemu wsparciu, straży pożarnej, wojska, policji, ochotników
mieszkam tu od wielu, wielu lat ale takiej wody tu nie widziałam. Rzeka wylewała ale nigdy ze wszystkich stron a tym razem... to co napisał(a) Placunio wszystko prawda. Kablówka i internet padły juz okolo godziny 10.00 tak więc byłam odcieta od wiadomości - spokojnie pojechałam na druga stronę rzeki z zamiarem nie zbliżania się do jej brzegu. Z upojnej niewiedzy wyrwał mnie telefon od osobistej koleżanki ze stolicy i informacje z TVN 24 (odsłuch telefoniczny bez wizji), tak jak wyrwał mnie telefon, tak ja wyrwałam do domu i całe szczęście - prądu już nie było a woda zalewała ulice. Potem policja zablokowała ruch i dopiero wieczorem zaczęto układać worki, kiedy juz część domów była zalana (z mojej ulicy ewakuowano jedną rodzinę). Tak więc wieczorem ulice wokół mnie zalane, moja piwnica też (na szczęście udało się w porę ochronić to co ważne, np wiaderko miodu :lol: i drewno do pieca). Oczywiście późną wieczorową porą poszłam sprawdzić co i jak - wyglądało tragicznie a do tego wiało okrutnie i komunikaty straży pożarnej (właściwie jednego strażaka) nie były optymistyczne. Na szczęście nad ranem wiatr się opanował i przestał wiać tak bardzo, wody zaczęły opadać a straż od rana do teraz wypompowuje wodę, która wypływa ponownie. Od godziny mam prąd a od 15 minut kabłówke i internet. Straszą nas tzw. cofką z Drużna, bo jezioro trzymalo wodę dzielnie a to jezioro jest źródłem mojej rzeki.
Wnioski?
dobrze, że są wspaniali ludzie na świecie, również ci poznani internetowo (Placuniu, Mała dzieki za wsparcie esemesowotelefoniczne, dzięki wszystkim za dobre myśli tu); wczoraj telefonowały też osoby, z którymi nie utrzymuje kontaktów towarzyskich oferując pomoc a dzis otrzymałam zapas świec na minimum rok :D
należy zrobić zapas baterii do radia, latarki (kupić solidną latarkę!) oczywiście zapałki, świece, woda no i oczywiscie dobre winko w duzych ilościach, bo 2 litry na jeden wieczór to zdecydowanie nie wystarczy :oops:

mam nadzieję MarysiuEs, że u Ciebie też wszystko wraca do normy i wody opadają, to jest niestety przekleństwo mieszkania na Żuławach i poniżej poziomu morza
raz jeszcze wszystkim za dobre słowa, myśli, czyny (Mała ten pokój trzymaj), przekazywanie komunikatów z linii walki z wielka wodą (Placuniu czy wiesz już kto prowadzi indywidualne lekcje plywania dla kotów?) i ...zabieram sie za lekturę całokształtu
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Cz, 15.10.2009 17:24

Ufff...Teremi!

I mala cwietajenka na ochloniecie po powodzi. Troche w niej wody ale wiecej stepu.

"Глаза"(no to jestesmy w domu znaczy si w HalYnce! Oczodolow tu nie zliczysz...hihi, no chyba ze jestes panem Fizykiem.)

Привычные к степям — глаза,(widzialam cos na podobienstwo stepow w filmie "Boys are back". Stepy z poludniowej Australii, podejrzewam nawet, ze sa to boczne drogi Kangusi)

Привычные к слезам — глаза,(Teremi Druhna juz przestanie wygaldac oknem! Od samego wystawiani oczodolow na deszcz chmury sie nie rozejda!)

Зеленые — соленые —(kurnaloa! Hobbitu bawia sie w Dziadka Mroza. Zamiast sniegu sypia sol.)

Крестьянские глаза!(phi, kuzynki to moze pochodzo z wioski ale tera so juz miastowe, znaczi si galerianki!)

Была бы бабою простой,(ach ty babo, durna babo!)

Всегда б платили за постой(no trudno nie placisz za postoj dzisiaj placisz za mandat jutro oliwa nie rychliwa ale sprawiedliwa...Tu mi sie nasuwa pewne skojarzenie z innej dziedziny zycia, ale nie bede grzebac w kronice kryminalnej forum. Dysktrecja!)

Всё эти же — веселые — (Joely Richardson jak rowniez jej siostrzency ma oczy ktore sie wiecznie smieja, niezaleznie od okolicznosci. Oczodoly sowie a zycie sowie, tak dla zmylki.)

Зеленые глаза.(uwazam, ze w tej wierszence zielone oczodoly sa zbyt uprzywilejowane, co drugi wers na zielono! Protest!)


Была бы бабою простой,(no to trzeba bylo siedziec w ogrodku i uprawiac organiczne ziele a nie brac sie za poezje)

От солнца б застилась рукой,(feministka jak sie uprze to nawet slonce w rece zmiesci! Trzeci stopien poparzenia. PS Slucham wlasnie "Public Enemies" Bonnie, ta od Clyda, w ciezkim stanie po wybuchu benzyny w samochodzie.)

Качала бы — молчала бы,(wypisz wymaluj Hobbitu jak sa glodne. Wpadaja bidaki w trans hustania!)

Потупивши глаза.(no to siup! Nurkujemy. W koncu na cos sie te powodzie przydadzO!)

Шел мимо паренек с лотком...(bedzie lowil swieza riba na sushi?)

Спят под монашеским платком(hmmm...pod mostami sie u nas zaludnilo od bezdomnych gdy zaczely padac deszcze)

Смиренные — степенные —(eee tam, pewnie taka stepowa cisza przed burza)

Крестьянские глаза.(KONKURS. Czym sie roznia oczy plebejskie od chlopskich?)

Привычные к степям — глаза, (to moze jakas mala wycieczka poza step w celach odwykowych? Swiat jest duzy, nie pozwolmy zeby nam step zaslonil caly horyzont!)

Привычные к слезам — глаза...(niech juz przestanie chlipac! Wystarzcy tej powodzi!)

Что видели — не выдадут(a wlasnie ze wydam! Pan Tomek wpuszcza nowe CD ze starymi piosenkami plus sceniczne monologii. CD nazywa sie "Glitter and Doom" Na okladce Pan Tomek=Czarodziej. Obrazek
Bedzie w sprzedazy w samo Swieto Dziekczynienia, 24 listopada.)

Крестьянские глаза!(pan Okulista podsuwa test na widzenia. W zalaczeniu dwa litry wina!)

(M.Cwietajewa w oryginale)+(Emcia, dziekujeMY Teremi!)

dla tych co nie znają rosyjskiego jest to wiersz o oczach i to... nie wegetariańskiego pajaka+(Jak to nie? Pajak tez byla kobietO!)


Dobrego!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pt, 16.10.2009 11:21

Teremi, fajnie, że jesteś i to w formie!
Poradnik wzięłam sobie do serca. Wino! Masz rację!

HP pozdrawiam
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne