jeszcze przed premierą...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

jeszcze przed premierą...

Postprzez Magnolia Wt, 01.06.2010 21:34

Droga Pani Krystyno,

Chciałabym Panią pozdrowić serdecznie przedpremierowo i napisać, że jestem pewna sukcesu!

Ogromnie się ucieszyłam, że podjęła Pani tę decyzję (fantastyczną dla mnie), aby na nowo "zrobić" Białą Bluzkę (głównie dlatego, że nie widziałam tego legendarnego spektaklu...).
A dziś powiem, że jestem zachwycona vel oniemiała :oops:

Pozwolę sobie na przesłanie trzech pięknych fotografii...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Już teraz rozumiem skąd i dlaczego: wówczas ta jeżdżąca za Panią po Polsce młodzież..
Od razu więc zwiększyłam swoją ilość posiadanych biletów na BB. :wink:

Na stronie (wraz z fragmentem video z próby i wywiad z Panią):
---------------------------------------------------------------------------
http://www.tvnwarszawa.pl/1658901,krystyna_janda_znow_w_bialej_bluzce,bawsie.html

Krystyna Janda znów w "Białej bluzce"
21:05 01.06.2010 / TVN Warszawa


Perfekcyjna, charyzmatyczna, wszechstronna. Krystyna Janda, bo o niej mowa właśnie kończy próby wznowieniowe do spektaklu "Biała bluzka", według opowiadania Agnieszki Osieckiej. Można go oglądać od 4 czerwca będzie można je oglądać na scenie Och Teatru.
"Biała bluzka" według opowiadania Agnieszki Osieckiej powstała w 1987 roku. Reżyserem była Magda Umer. Spektakl był opowieścią o młodej kobiecie niemogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego
.

Szarzyzna PRL-u

Symboliczna biała bluzka była marzeniem i znakiem przystosowania do życia w kraju zakazów i nakazów, cenzury, opozycji, kartek na mięso, zaświadczeń z miejsca pracy, dowodów, stempelków i godziny policyjnej i więźniów politycznych. Krajem braku wolności, w którym ułańska fantazja podlewana alkoholem, miłość, przyjaźń i poczucie humoru pozwalały czuć smak życia.

Kobieta po przejściach

Dziś bohaterka jest dojrzałą kobietą po przejściach - interpretuje i myśli odmiennie. To samo, ale w innym zabarwieniu, inaczej akcentując problemy. Spektakl da szansę na poczucie klimatu i koloryty minionego czasu.

W spektaklu pojawi się część dawnych piosenek i kilka nowych, zmieniona będzie też adaptacja tekstu Osieckiej, inaczej rozłożone akcenty. Reżyserem jest znów Magda Umer. Bohaterkę zagra jak przed laty Krystyna Janda.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeszcze raz do zobaczenia. Odliczam czas do premiery.. I życzę wszystkiego dobrego Pani i całej Fundacji!
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: jeszcze przed premierą...

Postprzez Krystyna Janda Cz, 03.06.2010 10:38

Ukłony . Dziękuje serdecznie.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron