Twój anioł Wolność ma na imię...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Twój anioł Wolność ma na imię...

Postprzez ania1323 Śr, 18.08.2010 16:55

Witam Pani Krystyno,

gratuluję okrągłej SETKI dla kolejnych spektakli !

Rzeczywiście, aż wierzyć się nie chce, że to już setne przedstawienia. Jak ten czas pędzi, mijają dni, lata, pory roku, a Wy wciąż trwacie jak silnie zakorzenione drzewo w kulturalnym krajobrazie Polski!

Już dość długo Państwa nie odwiedzałam, ale cały czas obserwuję i śledzę, co dzieje się w moich ulubionych Teatrach. I widzę, że wszystko wraca do normy, a raczej jeszcze silniej rozkwita nowymi barwami, premierami, ciekawymi teatralnymi wydarzeniami.
Bardzo się cieszę, życzę dalszej wytrwałości i powodzenia!
Mam nadzieję, że od jesieni ponownie będę mogła być częstym gościem Polonii i Och-Teatru...


Tymczasem, za dwa tygodnie będzie okazja, by przez chwilę się z Panią "zobaczyć"..

I to nie byle jaka okazja, bo obchody 30 rocznicy Sierpnia'80 w Stoczni Gdańskiej pn. "Solidarność. Twój anioł Wolność ma na imię."
W ubiegłych latach dwukrotnie uczestniczyłam w tych wyjątkowych obchodach na terenie Stoczni, ale tegoroczne będą mi bardzo bliskie, bo w nieco teatralnej odsłonie.
Program wieczoru zapowiada się fascynująco. Robert Wilson, z opisów w prasie i na stronie Europejskiego Centrum Solidarności, przygotował naprawdę wyjątkowe widowisko, więc pewnie przeżycia będą równie wyjątkowe.
Wiadomość, że w takim Dniu i w takim Miejscu, obecni będą również "bohaterowie z żelaza", czyli Pani
i Pan Jerzy Radziwiłowicz, ucieszyła mnie ogromnie!


Wyczytałam, że będziecie Państwo prezentować fragmenty poezji i prozy, których wyboru dokonywała m.in. Wisława Szymborska.

"Krystyna Janda i Jerzy Radziwiłowicz - aktorzy ściśle związani i powszechnie kojarzeni z ruchem Solidarność podczas przedstawienia będą pełnić nie tylko rolę gospodarzy widowiska, ale także będą recytować fragmenty z literatury polskiej i tekst 21 postulatów. Jednym z utworów zaprezentowanych podczas widowiska będzie wiersz Wisławy Szymborskiej, który laureatka Nagrody Nobla wybrała specjalnie na tę okazję. (...) http://www.ecs.gda.pl/31sierpnia

Czy mogłaby Pani uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, czyje jeszcze utwory będziemy mogli usłyszeć?



Obrazek
źródło: http://www.ecs.gda.pl

Obrazek


Spot promujący obchody 30-lecia podpisania porozumień sierpniowych:
http://www.youtube.com/watch?v=Ykm8_iiI ... _embedded#


Jeszcze raz gratuluję, trzymam kciuki za powodzenie Pani dalszych planów i do zobaczenia niebawem w Gdańsku...

Ania Mrożek
Jeśli Bóg istnieje, wieczorami przechadza się po teatrze..
Avatar użytkownika
ania1323
 
Posty: 4381
Dołączył(a): Śr, 29.04.2009 21:05

Re: Twój anioł Wolność ma na imię...

Postprzez Krystyna Janda Pt, 20.08.2010 04:15

Dziękuję . Ja też się ciesze że tam będziemy. Scenariusz w ostatniej wersji niestety jeszcze nie jest w moich rekach. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja