HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 17.09.2012 19:43

Uff, jak dobrze, że urodziny Emci będą trwały aż do zimy...

Emciu, dla Ciebie posąg z brązu "Dzielne kobiety Salmünster", który uwieczniłam w ubiegłą sobotę. Kiedy go zobaczyłam, od razu pomyślałam o Tobie, hihi. Kobiety uratowały to miasto przed Szwedami w 1646 roku. Wszyscy mężczyźni byli w tym czasie w polu. Kobiety zabarykadowały dwie główne bramy miasta i z góry rzucały na Szwedów ule wypełnione pszczołami silnie nimi potrząsając (ulami, nie Szwedami). Konie stawały dęba i wróg musiał się wycofać. Wygrała roztropność i przebiegłość, no a przede wszystkim odwaga.

Obrazek

Wszystkiego najwspanialszego!!!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Wt, 18.09.2012 22:38

Dziekuje Sowus! Tak zdecydowanie to jestem ja, chociaz na bosaka ostatnio nie chadzam, ale wszystko inne (hihi...no moze niekoniecznie w szczegolach) sie zgadza.
A czy beda jeszcze jakies zdjecia z ubieglego weekendu?

Kangusiu, zeby sie Wam zylo w szczeciu i zgodzie przez milion lat!

No i co? Stary sie machnal na kolejne kolczyki z diementami? Na przyszlosc proponuje cos skromniejszego. Na ostatniej naszej wyprawie na lokalnej art fair, natknelismy sie na prawdziwe cudenka! Takie malutkie malowidla robione pod szklem powiekszajacym i wmontowane w naszyjniki, kolczyki, bransoletki, dorbaldie majstersztyki! Nie, Christina Goodman, to nie jest artystka z "Synecdode, New York", ale maluje dokladnie tak samo! I niestety zdjecia nie oddaja rzeczywistosci. Na zywo, to co ona robi jest absolutnie rewelacyjne!

Ponizej male probki ze strony.

Kolczyki na co dzien.
Obrazek

A tu od swieta.
Obrazek

Jeszcze inne projekty Christiny Goodman

Wspanialego Kangurzyco!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Ita So, 22.09.2012 21:16

Druhny, dawno mnie tu nie było,
ale myślałam o was często,
szczególnie o tych,
którym pod koniec lata, latek przybylo.

WSZYSTKIEGO DOBREGO W KOLEJNEJ PORZE ROKU !

Dzisiaj, ok.godziny 16:00 (czasu polskiego) przyszla do nas jesien.

Zaczela sie burza, silnym wiatrem i ulewa.

Ale nic to, i tak lubie te pore roku !
A Wy ?

http://www.youtube.com/watch?v=SDn-LlC9Kro

I jeszcze jesien w stylu, który podobno bardzo lubi Albercia…
prawda, czy sie myle ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam jesiennie wszystkich bywalcow i sympatykow HP !
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa So, 22.09.2012 22:38

Można powiedzieć, że jesień przyszła z pompO i z przytupem. Bardzo się cieszę, bardzo na nią czekałam. Kocham jesień, to moja ulubiona pora roku, a jej kolory, to moje ulubione. Uwielbiam ten czas od początku jesieni do Nowego Roku. Imieniny Miśka, urodziny Sowy Starszej, Halloween, Wszystkich Świętych, Zaduszki i moje urodziny, Święto Niepodległości (kurczę, w tym roku w niedzielę, ale na szczęście jest Diana Krall w Kongresowej, mój prezent dla siebie na urodziny), Andrzejki, Mikołajki, Boże Narodzenie, Nowy Rok. Jesienna pogoda może być do samego końca listopada, ale z początkiem grudnia czekam już na śnieg, jednak tylko do Nowego Roku. Potem nie jest mi już do niczego potrzebny i zaczyna mnie wkurzać. Mimo wielu radosnych momentów jesień kojarzy się jednak z melancholią, smutkiem, przygnębieniem, zniechęceniem, deprechą, przemijaniem, no jednym słowem z naszym ulubionym dnem. A w tym roku wraz z jesienią stuknie mi pięćdziesiątka, dorbaldie dno dna do nieskończoności. Będzie się można dnoić i dołować na maksa, bez ograniczeń, hihi. Ale fajnie! Już się nie mogę doczekać! Ale nie uprzedzajmy faktów. Wszystkie pory roku to ja lubię wyłącznie u Vivaldi'ego. No dobra, trochę zimę, ale tylko ze względu na Święta i Nowy Rok, tylko i wyłącznie. Poza tym jesień, jesień, jesień. Zima - za zimna, lato - za gorące, wiosna w mieście - czarny śnieg i śmierdzące psie kupy ukazujące się po jego stopnieniu, błoto pośniegowe, a poza tym zapowiedź zbliżającego się gorąca. Tylko jesień, i nie tylko złota, ale taka szarugowa, mżawkowa, deszczowa, mgielna, wietrzna też.

No to na dobry początek
http://www.youtube.com/watch?v=Gk20o_-LZn8

Dobrej jesieni dla wszystkich!!!

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner N, 23.09.2012 09:38

Oj Sowus ,Sowus zgadzam sie ze wszystkim tylko nie z tym
[Tylko jesień, i nie tylko złota, ale taka szarugowa, mżawkowa, deszczowa, mgielna, wietrzna też.] dla mnie tylko ta zlota.............. :D Pozdrawiam cale HP
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 23.09.2012 19:26

A dla mnie każda, bo tę złotą lubię podziwiać na zewnątrz, a tę szarugową przez okno ciepłej dziupli popijając herbatę i słuchając muzyki :) I jedno i drugie ma dla mnie swój urok.

A ja się dzisiaj wybrałam obejrzeć 2-gi wyścig mydelniczek Red Bulla na Agrykoli. Do wyścigu zakwalifikowało się kilkadziesiąt pojazdów własnej roboty napędzanych wyłącznie siłą mięśni. Akcję znam od dawna, choć w Polsce miała ona tylko jedną edycję 10 lat temu, więc wiedziałam, czego można się spodziewać, ale pomysłowość, fantazja i poczucie humoru naprawdę były powalające. Jeśli w przyszłym roku "mydelniczki" wystartują ponownie, to jak bumcydydy montuję ekipę, montuję pojazd i startuję. I niech Druhen nie zmyli nazwa "mydelniczka", bo nazwa jest związana z historią wyścigu. Tu można o niej przeczytać:
http://www.redbull.com/cs/Satellite/pl_ ... 3155121174

Słuchajcie, to jest szaleństwo do potęgi entej, czego tam nie było!!! Nie wszystkie dojechały do mety, bo czasem po drodze odmawiały posłuszeństwa i nawet sprzyjająca na Agrykoli grawitacja nie pomagała, więc musiały być odholowane.

Oto kilka z nich:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczarowany Ołówek niestety nie dał rady...
Obrazek

Zdjęcia: PAP/Tomasz Gzell

Więcej na:
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ ... 7407,1,3,5

oraz na:

http://www.redbull.pl/cs/Satellite/pl_P ... 2776441417
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 24.09.2012 19:02

Cze w poniedzialek.

Itus U&U! Dobrze Cie widziec po dluuuugiej nieobecnosci.

Sowus ja oddaje glos za zielonego zuczka. Co do jesieni zgadzam sie z SowusiO w 135.7%. A "dennic", sorry, "dnoic" sie to jest bardzo ladne...hmmm..., powiedzmy moze metafochowe i dosadne, hihi.., slowo i do tego chyba zupelnie nowe. BierzeMY do wierszenek!

A w temacie "jadO jadO i nie wiadomo czy dojadO" obejrzalam film zalegly o Anatolii. Czili "Pewnego razu w Anatolii" pana Nuriego Bilga Ceylana. Po turecku to bedzie "Bir Zamanlar Anadolu'da". Czy druhny wiedzO, ze wg ostatnich analiz statystycznych jezyki europejskie prawdopodobnie narozily sie w tamtym rejonie? Mnie w kazdym badz razie swiadomosc, ze Anatolia to kolebka jezykowa Europy pomogla w delektowaniu sie krajobrazmi przez jakie pan Ceylan kaze sie ciagnac konduktowi samochodow. Zadziwiajaco dla mnie samej, moje dzieci obejrzaly film z zaiteresowaniem, choc ze zrozumialymi przerwami. No i dla nich wszystko bylo o wiele bardziej jasne przy koncu niz dla mnie...Moze zeby zrozumiec takie gleboko-denne filmy trzeba miec niewinnosc i naiwnosc dzieci?
Obrazek

Dobrego!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pn, 24.09.2012 22:28

Przepiękna scena z nalewaniem herbaty... cudo! takie sceny w filmie kochaMY!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 24.09.2012 23:08

O masz..., to ja sie chyba na tej scenie zdrzemnelam, hihi...
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pn, 24.09.2012 23:17

zapytaj chłopców:)
piękna córka sołtysa nalewa uczestnikom "wyprawy" herbatę a oni wszyscy zamierają... magia!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Śr, 26.09.2012 21:49

Ależ Emciu, naszym zdaniem to nie był żuczek, tylko żółw!! A jak zapierniczał, hihi

Pa!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Śr, 26.09.2012 22:36

Zamieszczam link do krótkiej relacji video z wyścigu. Ale się działo. Emciu, żuczko-żółw też jest!

http://www.redbull.pl/cs/Satellite/pl_P ... 3261340750
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana Cz, 04.10.2012 01:00

Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Cz, 04.10.2012 09:05

Ściana - wszelki Duch Ścianę chwali - witaj w tym forumowym świecie (miło Cię widzieć, ale co tak skromnie - bez wierszenki?)
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Cz, 04.10.2012 16:34

Swiety Duch a nawet sw Franciszek (Druhny nie zpomnO pokropic zwierzyny woda swiecona dzisiaj. Hobbitu juz ustawione pod kropielnicO.). Przepraszam Teremi ale sie nie zgodze. Uwazam ze rozmowa z KJ lepsza niz najpiekniejsza nawet cytatenka, i do tego ja jej (rozmowy znaczi si) nigdzie nie moglam znalezc, a szukalam i szukalam. Dzieki Scianu piekne, juz odsluchana. Zeby jeszcze Danute W. mozna bylo odsluchac to by byl raj!

PA!

PS Sowus, zjazdy na Agrykoli super!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez soulinka Cz, 04.10.2012 21:02

Dziś Światowy Dzień Zwierząt. Jest wiele sposobów, by pomóc.
Można np. wlączyć się do akcji "Stop pustym miskom - pomagamy schroniskom"
Więcej szczegółów np tu: http://www.facebook.com/events/395085133873687/
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa So, 06.10.2012 22:09

Emciu, chcesz może bilet miesięczny Ziemia-Raj?
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 08.10.2012 17:33

Nie Sowus, ja sie uparcie i kurczowo trzymam ziemi! BUM!

Moje drogie Druhny, mam takie zagadnienie...Ide na film o ktorym juz wczesniej wiem, ze jest genialny, bo nagrody, opinie znawcow i moje wlasne przeczucia wskazuja, ze inaczej byc nie moze. Ogladam ten genialno-elitarny film i kurnola, nie czuje tego, tym razem nic mna nie szarpie ani nie rusza. Czy to ja czy to film? Podejrzewam, ze to raczej ja. Od paru dni wiec siedze w materialach, artykulach, migawkach i probuje rozgryzc ocochodzi. Bo przeciez "There will be blood" wstrzasnal mna do szpiku kosci, a "The Master" tylko mnie zirytowal. Niezaleznie ode mnie, film jest oczywiscie genialny i oskarowy. Aaaa....aktorzy niesamowici! Z tym sie zgadzam! Te twarze!!!! Luuuudzie!
Paul Thomas Anderson. "The Master"

Rozmowa z rezyserem, po angielsku niestety, ale bardzo warta odsluchania.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Śr, 10.10.2012 21:21

Uprzejmie donoszę, że Dianka na nowej płycie chwilami brzmi jak Pan Tomek w spódnicy.
Może materiał na wierszenkę? Mnie zachwyciła Diany wersja Lonely avenue.
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Śr, 17.10.2012 09:23

po dłuższej nieobecności witam słonecznie, jesiennie, kolorowo z nadzieję na zapowiadaną przez MałgosięSz. wierszenkę. Mam nadzieję, że wszyscy nie odjechali tymi cudnymi pojazdami a Emcia nie ma dylematu hamletowskiego "podoba się czy też nie podoba" niezależnie od recenzji
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne