sława Pani sięga Grecji

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

sława Pani sięga Grecji

Postprzez Magdalena83 Cz, 04.01.2007 11:44

Witam serdecznie.

Chciałabym dzisiaj opowiedzieć Pani o pewnym zdarzeniu, które mi się przytrafiło, a które dotyczy też Pani.
Moja najlepsza przyjaciółka studiuje obecnie w Niemczech i przyjechawszy na ¦więta "przywiozła" do Polski dziewiętnoastoletnią koleżankę Greczynkę.
W Nowy Rok odwiedziły mnie obie. Okazało się, że Elsa bardzo lubi filmy Kieślowskiego. No to ja zadowolona wyciągnęłam "Dekalog 2" i zaproproponowałam żebyśmy obejrzały. Ona wzięła film do ręki (na okładce jest Pani zdjęcie) i krzyknęła: "I KNOW HER! and the old doctor is adorable!". No więc ja na to, że skoro już zna ten film i zna Panią (!!) to ja bym proponowała taki bardzo ważny film o najnowszej historii Polski. Film Wajdy, w którym właśnie po raz pierwszy wystąpiła na ekranie Krystyna Janda. Elsa podchwyciła pomysł, bo oczywiście zna też Wajdę.
Oglądanie było dość interesujące (szczególnie dla mnie, bo kończę właśnie filologię romańska, więc sprawy językowo-kulturowe są dla mnie szalenie ciekawe): film po polsku, napisy po angielsku, widownia polsko-grecka.
Owa grecka część widowni (jakże młodziutka!!) o dziwo bez mrugnięcia wytrzymała 2,5 godz. filmu o socjalistycznej rzeczywistości kraju, w którym była po raz pierwszy!
A komentarz był następujący: "She acts like a guy... it's interesting but sometimes it's too much."
No i tu otworzyło się pole do dyskusji na temat pani gry, historii itd.

Najciekawsze było dla mnie to, że Elsa z takim zapałem chłonęła to wszystko. Że ją to interesowało.
No i to, że dziewiętnastoletnia Greczynka zna polskich aktorów!!

Pozdrawiam ciepło.
Magda
Avatar użytkownika
Magdalena83
 
Posty: 4144
Dołączył(a): Śr, 23.08.2006 16:30

Postprzez Krystyna Janda Pt, 05.01.2007 21:32

No bo czasami za dużo. Serdeczności.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja