AUTYZM

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

AUTYZM

Postprzez asica.p Pt, 15.04.2005 16:49

Pani Krysiu, chcialam Pani powiedziec, ze tematem mojej magisterki bylo studium dziecka autystycznego.ja nie widzialam Pani roli jako dzieciaka z autyzmem i boleje , bo bardzo bym chciala, nie bedzie Pani grac w Cieszynie:)?Sama prawie sie otarlam o ten problem, bo moj syn 3 latek swego czasu byl podejrzewany o to schorzenie,ma takie dziwne zachowania i klopty z mowa duze, niby wykluczyli, ale ciagle z niepokojem obserwuje, bo nie wiem czy czasem te jego "dziwacznosci"wynikaja z indywidualnosci czy dzieje sie cos ni tak...jestem dobrej mysli...pracujemy nad nim dzielnie...
Avatar użytkownika
asica.p
 
Posty: 492
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 17:54
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez kol-ka1 So, 16.04.2005 21:41

istnieje coś takiego jak "zachowania autystyczne" . Nie jest to pełnoobjawowy autyzm, ale trzeba takie zachowania mieć pod kontrolą. Poza tym dzieci autystyczne mają w niektórych dziedzinach zdolności i umiejętności przewyższające takowe u innych dzieci. Najczęściej jest to talent matematyczny, lub wyjątkowy słuch muzyczny. Ale jest to prawie na granicy geniuszu. Pozdrawiam.
kol-ka1
 
Posty: 435
Dołączył(a): Śr, 09.03.2005 13:43

Postprzez czaczkes So, 16.04.2005 23:44

Ale dzieci chorujących tylko na autyzm jest około 30% reszta to dzieciaki dodatkowo upośledzone umysłowo w różnym stopniu i z różnymi jeszcze innymi chorobami.
Owszem zdażają się dzieci autystyczne z jakimiś wyjątkowymi zdolnościami ale jest to kropla w morzu.
Avatar użytkownika
czaczkes
 
Posty: 837
Dołączył(a): N, 27.02.2005 19:50
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Krystyna Janda N, 17.04.2005 06:37

Bardzo dziekuje za list i najserdeczniej zycze wszystkeig donbrego brau jakichkolwiek kłopotów. Dziecko urocze i uważnie, zainteresowane patrzy w obiektyw więc....Całuję najmocniej.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek

Postprzez kol-ka1 N, 17.04.2005 12:27

Asiu, będzie dobrze. Zastanów sie nad kilkoma pytaniami, np: jak przebiegała ciąża, jak znieśliście oboje poród, czy synek był duży, czy nie przechodziłaś jakiejś nawet drobnej infekcji w ciąży, czy nie jesteś nosicielką toxoplasma ghandi, lub jakies innego odzwierzęcego paskuctwa, którym można sie zarazić jedząc np tatara. Jest wiele takich drobnych spraw, które mogą spowodować u dziecka jakieś mikrouszkodzenia, które są nie wykrywalne przez aparaturę, ani inne badania, a mogą niepokoić. Jeżeli czujesz, że cos nie gra, że nie jest do konca tak jak powinno być, to szukaj, czytaj, rozmawiaj z lekarzami, drąż temat, bo to Twoje dziecko i Ty musisz mu pomóc. Jeżeli potrzebujesz dowiedzieć sie czegoś więcej to poproś na forum, na pewno odezwie sie kilka osób mogących gdzieś Cię skierować, polecić literaturę, lub pomóc w jakiś inny sposób. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
kol-ka1
 
Posty: 435
Dołączył(a): Śr, 09.03.2005 13:43

jeszcze ja

Postprzez asica.p N, 17.04.2005 15:42

kol-ka1 dzieki za te slowa,ja naprawde sporo wiem o autyzmie,bo pisalam magisterke.ale cos mi uswiadomilas Igorek ma wlasnie niezwykly sluch muzyczny,potrafi piosenke po jednym uslyszeniu,kazdy rytm powtorzy itd...a skad u Ciebie taka wiedza na ten temat?caluje,dzis mam niewiele czasu,jutro popisze pa
Avatar użytkownika
asica.p
 
Posty: 492
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 17:54
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez Marta Sienkiewicz N, 17.04.2005 18:35

Asica, a szukałaś kontaktu z innymi rodzinami? Wiem, że istnieją kluby, może nawet fundacje stowarzyszające rodziny ( u nas ciage za mało się mówi, wie i dyskutuje na ten temat, niestety...)Na pewno mają swoje witryny internetowe, poszukaj. pozdrawiam
Marta Sienkiewicz
 
Posty: 27
Dołączył(a): N, 20.03.2005 11:40

Postprzez Krystyna Janda Pn, 18.04.2005 06:08

Tu na tej stronie jest link do FUNDACJI SYNAPSIS, a tam wszystkie informacje. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek

Postprzez kol-ka1 Pn, 18.04.2005 09:20

Miałam swego czasu trochę problemów z moim starszym synem, poza tym pracuję w przedszkolu i miałam do czynienia z różnymi przypadkami(brzydko mówiąc) i stąd wiem trochę na te tematy, a bardzo ważny jest zawsze okres ciąży i porodu, oraz czas przed zajściem w ciążę. Pozdrawiam. Myślę, że mogłybyśmy porozmawiać o tym na forum ogólnym i nie zajmować p.Krystynie głowy i miejsca.
kol-ka1
 
Posty: 435
Dołączył(a): Śr, 09.03.2005 13:43

Postprzez asica.p Pn, 18.04.2005 16:20

Pani Krysiu!
podczas pisania magisterki bylam w Synapsisie i bylam na konferencji w Krakowie przez nich organizowanej.mam takie pytanie jeszcze gdzie bym mogla znalezc tekst"Malej..."?bo nie wiem kiedy uda mi sie zobaczyc...
Avatar użytkownika
asica.p
 
Posty: 492
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 17:54
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez asica.p Pn, 18.04.2005 16:21

Kol-ka1 ok przeniesmy sie na ogolne dobrze?ja tez jestem przedszkolanka, ale niestety narazie nie mam pracy w przedszkolu i od 2 maja zaczynam pracowac w bibliotece.przy tym paskudnym bezrobociu dostalam prace w jeden dzien:)pozdrawiam
Avatar użytkownika
asica.p
 
Posty: 492
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 17:54
Lokalizacja: Cieszyn


Powrót do Korespondencja