HYDE PARK 2005

Zapisane na zawsze wątki forum.

Postprzez GrejSowa Pt, 22.07.2005 16:59

No, nie, trzymajcie mnie!!! ¦ciana, o więcej na temat Great Ocean Road to ja śmiałam poprosić MarysięB, ja - słyszysz???? Ale nie powiem gdzie, a szukaj sobie...i uważaj, mam teraz dla Ciebie cytacik-cudeńko, z Ciebie samiusieńkiej: "W OGÓLE NIE CZYTASZ MOICH POSTÓW!!!!!!!!!". No, i co, cwianiaro vel sklerozo vel skromnisiu???? Got ya!!! Jednakże, zabezpieczam się na wypadek ewentualnej prowokacji i odparowuję: WIEM!!! SZACH-MAT!!! Ale się zdenerwowałam!!!

Paczka doszła, czy przepadła wśród keredensowych śmieci?? No!

A gwóźdź faktycznie był jeden, mój osobisty, ale tylko do pewnego momentu, bo każdy z tej listy na wieść o tym, co zamierzam, przyszedł ze swoim, na wypadek, gdyby mój się zgubił w ferworze przygotowań do lotu! Każdy widać chciał mieć pewność, że odlecę! Ty widzę, też;)) HAPPY???????????? I na tym dachu za długo nie stercz, nie trać dla mnie głowy, bo jeszcze nie wiesz, czy w ogóle warto;))))

Aha, w kwestii powtarzania piosenek odpowiadam cytacikiem: "Podobają mi się tylko te piosenki, które już raz słyszała(e)m." Skąd cytacik???

MarysiuB, dziękuję bardzo, że znalazłaś chwilkę, ja uwielbiam takie klimaty i od razu pierwsza myśl - czy kiedykolwiek dane mi będzie to zobaczyć...to dopiero musi być przeżycie!!!

MałgosiuSz, do potretu pamięciowego ¦ciany dorzucam: odpadający tynk z powodu postępującej sklerozy!
Noce i Dnie przepiękne, długo nie wiedziałam, że to AO...

ZA CHWILę DALSZY CIĄG PROGRAMU...TA DAAA!!!........REKLAMA!!!!!!!!!!
Ostatnio edytowano Pt, 22.07.2005 17:13 przez GrejSowa, łącznie edytowano 1 raz
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Magnolia Pt, 22.07.2005 17:11

ja też chcę taką lawinę misiową!
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Postprzez GrejSowa Pt, 22.07.2005 17:13

Misie też ona podoba!!!!;))))))))))))
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Magnolia Pt, 22.07.2005 17:19

a moja petunia? .... ;)))))))))
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Postprzez M.C. Pt, 22.07.2005 17:19

Magnolia, ladne zdjecia w korespondencji.. A jeszcze tydzien temu ja tam...
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Postprzez Magnolia Pt, 22.07.2005 17:23

Co "ja tam..."?
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Postprzez Magnolia Pt, 22.07.2005 17:33

;)
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Postprzez Magnolia Pt, 22.07.2005 17:40

bo tak z przymrużeniem oka...
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Postprzez Małgosia Sz Pt, 22.07.2005 17:53

No właśnie!! Mała, kto tu nie krzyczy??!
Tu cały czas krzyczą! Zaraz dołączę do MC - też się zaczynam bać pisać!
¦ciana, ale mam Cię - cytuję samą siebie "nie nadążam czytać". [Tutaj przypomniała mi się cudowna Pani Profesor ze studiów, która kiedyś na tłumaczenie kogoś na seminarium, że przeprasza, że nie zdążył przeczytać i takie tam bla bla bla odpowiedziała: "samokrytyka to była modna na zjazdach PZPR, także proszę mi tutaj z czymś takim nie wyjeżdżać". Także samokrytyce mówimy nie!]
MC - upić się z Tobą na wesoło? ZAWSZE I WSZęDZIE!!
Maga te obrazy są bardzo fajne! Dla mnie trochę jak okładki starych płyt! Super!
Małgosiu M - ja się właśnie dzisiaj dowiedziałam, że to AO. Kilka dni temu słyszałam gdzieś tę piosenkę, postanowiłam ją zamieścić (zgadzam się - jest piękna) i podczas szukania okazało się, że to AO!
Mała - a te misie? wystarczy powiedzieć, że ja mam misia na pulpicie(?) w mojej komórce ("nie myślcie o mnie źle" (AMJ)).

¦ciana specjalnie dla Ciebie Summer Shower by Emily Dickinson. Za to co tutaj robisz w HP. Bez Ciebie byłoby... a nawet nie myślę.
MC - możesz też to zabrać do swojego Ministerstwa Słońca, Deszczu, Łąk i Lasów!

A drop fell on the apple tree,
Another on the roof;
A half a dozen kissed the eaves,
And made the gables laugh.

A few went out to help the brook,
That went to help the sea.
Myself conjectured, Were they pearls,
What necklaces could be!

The dust replaced in hoisted roads,
The birds jocoser sung;
The sunshine threw his hat away,
The orchards spangles hung.

The breezes brought dejected lutes,
And bathed them in the glee;
The East put out a single flag,
And signed the fete away.

Pozdrawiam wszystkich. Udanego weekendu! Odpoczywajcie!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Postprzez teremi Pt, 22.07.2005 18:05

dobrego - już nie święta odrodzenia 22 lipca - proponuję nowemu rządowi pracę nad ustawą zwaną "świąteczną" - mój wniosek - w każdym tygodniu (poza wolną sobotą i świąteczną niedzielą) - 3 dodatkowe święta (płatne i wolne od pracy), a oto kilka propozycji:
- Dzień autorki HP Marysi B
- Dzień ¦ciany
- Dzień NIEpechowej Trzynastki
- Dzień siostry i brata
- Dzień nowych ministrów
- Dzień HP

dzisiaj sporo o samouwielbieniu i to za czyją sprawą???, a ja postaram się uzasadnić opinię m.in. ¦ciany
"Jeśli mądrze lubisz samego siebie, to i ludzie cię polubią"
(afrykańskie)

M.C.
liścik kolejny wysłałam i czekam na ewentualną łaskawą odpowiedź

¦ciana
dostawa "wychodzi" w poniedziałek, a ostatni Twój liścik, to była "pusta koperta" (hi hi hi)

z rysopisem ¦ciany nie mam żadnych problemów:
wysokość - 250 cm; szerokość 400 cm; kolor biały; "ubrana" w dwa obrazy (130x150) w tonacji niebiesko-zielonej

"¦ciany między ludźmi"

¦ciany między ludźmi,
ściany coraz cieńsze,
słychać przez nie kłótnie
słychać przez nie wiersze,

słychać, kto się śmieje
i kto późno wraca,
że koń, Stasiek, drzewo,
że stół, forsa, praca.

¦ciany między ludźmi,
ściany coraz cieńsze,
truł się jakiś facet
na czternastym piętrze.

proszków się nałykał,
i chciał oknem skakać,
ale nie wyskoczył,
wolał siąść i płakać...

Tak gadają do mnie
każdego wieczora
ściany między ludźmi,
ściany cieńsze coraz,

siedzę z tobą w kuchni,
a syn właśnie zasnął,
kuchnię mamy ciemną,
przyszłość mamy jasną...

¦ciany coraz cieńsze,
jak się dzieje zatem,
że potrafią jakoś,
ukryć nas przed światem,

a my tak wierzymy,
że one nas chronią,
jak wierzymy naszym
ustom, oczom, dłoniom.

¦ciany między ludźmi,
ściany coraz cieńsze,
słychać przez nie kłótnie,
słychać przez nie wiersze,

i miłość największą,
kwiaty najczerwieńsze
ściany owe kryją,
ściany coraz cieńsze...
(Wojciech Młynarski)

wzorem Małgorzaty M ściskam całe HP
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Postprzez GrejSowa Pt, 22.07.2005 18:31

...w pasie, oczywiście?....


ZNOWU REKLAMA!!! DON'T GO AWAY!!!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Małgosia Sz Pt, 22.07.2005 18:39

Dla Teremi - w prezencie oliwki za dobre pomysły!!
MC - może Ty mnie przygarniesz na Podsekretarza Stanu w swoim Ministerstwie? Chciałam być w Ministerstwie Kultury, ale Teremi się wymiguje i nie chce tam szefować, no i zostałam na lodzie.
Mam referencje, zdradzę, że mój tato był leśniczym i pół życia spędziłam w lesie. Ha! Co Ty na to? Odmowy mogę nie przeżyć (taki mały szantażyk, hi, hi)!
Teraz już zmykam naprawdę!
ps - a MC - jeszcze mój emblemat!!


Teremi - oliwka ze zdjęcia wędruje do słoika i potem prosto do Ciebie:)
Ostatnio edytowano Śr, 17.08.2005 08:09 przez Małgosia Sz, łącznie edytowano 1 raz
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Postprzez GrejSowa Pt, 22.07.2005 18:55

Izabello, a ja myślałam, że Ty reklamujesz jakieś linie lotnicze;)))) Jesteś jak najbardziej pożądana w bloku reklamowym, i nie tylko!!!

...a ja tak sobie "puszczam" na niby reklamy, jak wychodzę z HP nie na długo i się nie żegnam...
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez GrejSowa Pt, 22.07.2005 19:01

no, uważaj Izabello z tą pierwszą ligą, niedługo będzie budził się smok, może być gorąco...;)))) ale dziękuję bardzo za miłe słowo, bardzo się teraz przyda, może zaważyć na decyzji o locie w kosmos;)) jak widzisz, już dawno po 18, a ja wciąż na Ziemi!!

Szerokich tunelów powietrznych!!! (bez aluzji;))))
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez teremi Pt, 22.07.2005 19:23

Małgosiu Sz.
dzięki stokrotne, oliwki uwielbiam zwłaszcza w połączeniu z migdałami i czasmi jest "wojna" na podjadanie

Magnolia
dlaczego do Elbląga ciąg dalszy - szczegóły w "Zaproszeniach"

Małgorzato M
tylko w "pasie" - pasy ludowe są ostatnio modne, można też drzeć pasy, ale to nie w HP

"nie budźcie Smoka ze snu. po ciężkiej nocy..."
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Postprzez kmaciej Pt, 22.07.2005 20:32

Witajcie!
Duzo tutaj od samego rana sie wydarzylo.
Na dzien dobry mila i nieoczekiwana wizyta :-) a pozniej to duzo , duzo do czytania.
M.C. ja tej instrukcji o tych polskich czcionkach to nie znajde, zreszta nawet nie wiem jaki masz komputer
Sciana przykro mi, dyplomu nie bedzie , czytam.
MarysiuB u mnie na scianie mapa swiata wiec tak sobie patrzylam to na ekran to na mape i ciagle nie wiem co mnie bardziej urzeklo czy widok wybrzeza czy ta pusta droga jeden samochod , zadnego kangura.
Izabello prosze niczego nie kasuj.
Malgorzato M. jestes ze szkoly czy telewizji ? Dzwonka wprawdzie nie slychac ale na przerwy wychodzisz .
kmaciej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 02:13

Postprzez kmaciej Pt, 22.07.2005 20:52

Powiem wam zupelnie powaznie ze z moim rozumkiem Kubusia Puchatka jestem troche zdezorientowana co sie dzieje. Nie czytam tak uwaznie jak inni i za kare musialm dwa razy zeby zrozumiec co kto piekl i jak sie to wszystko zaczelo ... Wiem, wiem , bylo minelo, stare dzieje zycie idzie racze biegnie naprzod a nawet w kosmos..
Wiecie z tym ciastem co MC. upiekla to ja z moim rozumkiem Kubusia Puchatka czytam i mysle.... placek z cukinii i nic mi do smiechu , mysle... to ciekawe .Cigle mysle,..mam przepisy na ciasta owocowe, ciasto z marchewki, bananowca, ciasto z dyni , takprzepis PUMPKIN PIE tez mam i na ciasto z czerwonych buraczkow (jeszcze nie robilam ) a tu ciasto z cukinii .... To ciekawe ....I ja tu sobie rozmyslam o tym ciescie z cukinii , ze moze dodac do niego miodzik dla lepszego smaku..... a tu jakies loty w kosmos, jakies torby, dostawy , gwozdzie, ludzi tyle ...... rozumiecie ze moge byc troszke zdezorientowana , do tego musze kupic nowy balonik (do mojego samochodu)
Pozdrawiam WSZYSTKICH , Magnolio Ciebie tez (dzieki za kwiatki) . Jeszcz zajrze do galerii bo tam dzisiaj ciekawie. Moja rodzina ciagle sie dopytuje czemu sie tak zasmiewam przy tym komputerze (ostatni raz czytajac rysopis ¦ciany ). :-))
Ostatnio edytowano Pt, 22.07.2005 21:06 przez kmaciej, łącznie edytowano 1 raz
kmaciej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 02:13

Postprzez M.C. Pt, 22.07.2005 21:32

Magnolio, tam sobie wsrod tych kwiatow szlam w zielony sad, w Kraju Raju znaczy sie, nie w Korespondencji.

MalgosiuSz, milo mi bardzo, a wino jakies italianskie masz? No to za pare godzin, jak skoncze prace. Co do sprawy nominacji. Poczekaj niech sie przyjrze. Nie boj sie. No to tak... emblemat masz... dobrze Ci z oczu patrzy...krew w Tobie dobra plynie...szantaz mi sie nie podoba. Hmm. Bedziesz Podsekretarzem/Boginia Ognia Muzycznego i Ciszy Lesnej, a Twoim znakiem bedzie Galaz Oliwna. Tytul podlega reklamacji. Witaj w Ministerstwie. A, dodam Ci jeszcze Wydzial Specjalny: Lesnych Podrozy.
Wiersz Summer Shower by Emily Dickinson ostemplowany, musze go niestety odeslac do Kredensu, biurokracja HP.

Teremi, list w drodze. Wniosek w sprawie dni wolnych popieram. Proponuje rowniez
Dzien na Jedna Piosenke
Dzien Nieznanego Cytatu
Dzien na Nic
Dzien na Pomidora

MalgosiuM, Moja Droga gdy juz dolecisz do tego Kredensu, sprawdz prosze Archiwa Piosenek i Wierszy, bo Scianie juz przestalo na nich zalezec, i boje sie w jakim one sa stanie.

Kmaciej, podam przepis, obiecuje, naprawde latwy i dobry. Dostalam go od mojej kolezanki Kandyjki, moze dlatego wywoluje takie zdziwienie. Nie przejmuj sie czcionka, ma sie meza, a maz zna swoje obowiazki. Predzej czy pozniej, chyba pozniej, cos znajdzie.

Moja wizja Sciany. Taka co sie ciagle transformuje, zmienia, przeksztalca. Trudno cos konkretego uchwycic. Wymyka sie z rak (oczu). Juz czlowiek mysli ze ja widzi, a tu nagle pojawia sie cos zupelnie innego. Sciana magiczna jednym slowem.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Postprzez Erica Pt, 22.07.2005 22:45

Witam!
Hmm, ostatnio odkryłam ponownie Herberta. Ponownie, bo jak wiadomo w szkole bez tegowoż pana nie bardzo... I tak jakoś później z tym panem też nie bardzo byłam w kontakcie. Chyba dorosłam...
I proszę, jakież było moje zdziwienie, gdy odkryłam właśnie to:

WIEŻA

Wieża ma pięćdziesiąt łokci w dół i tyleż w niebo. W lochu pod wieżą siedzi człowiek. Król przywiązał go do sumienia łańcuchem. Po pięknym życiu liczy dni, ale nie czeka.
Na szczycie wieży mieszka astronom. Król kupił mu lunetę, aby przywiązać go do wszechświata. Astronom rachuje gwiazdy, ale nie boi się. Ten na górze i ten niziutko zasypiają pełni liczb.
Dlatego rozumieją się. Nie mają gołębia, ale za to czarny kot nosi wiadomości z lochu na szczyt.
- Przybył jeden dzień - mówi astronomowi. A do zbrodniarza:
- Urodziła się gwiazda.
Wszyscy trzej mają zielone oczy.
Od tego wypatrywania, nie od nadziei.


Pozdrawiam wpatrzona w krągłą tarczę księżyca. Dobrej nocy. Dobrego dnia.
Avatar użytkownika
Erica
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr, 18.05.2005 19:04

Postprzez Ściana Pt, 22.07.2005 23:07

Witam. Jest 6:30. RANO!!!!!! Smok budzi sie do zycia. Bac sie!!!!

Wczoraj w nocy nie moglam na Was poczekac, bowiem przeczytalam pare komentarzy na temat HP w innych tematach i mi sie odechcialo. Wszystkiego. Zamknelam bude i juz.

MalgosiuSz - juz biegne wyjasnic, ze wcale "nie masz mnie". Nie nadazam wieczorem jak przychodze skonana z pracy, ale za to nadrabiam rano. A Ty co? W mysliwego sie bawisz i chcesz zebym wpadla w sidla? Spisek jakis, czy co?
Zmiana tematu ->Proponuje Twoja kandydature na Ministra Komunikacji i Kontatkow Miedzyludzkich (liczba Twoich postow poza HP znacznie przekracza liczbe postow innych HP-wiczek). Poza tym lubia Cie na Forum, czego nie mozna powiedziec o Kangurzycy i Scianie (MarysiuB, wybacz, ale nie ma co owijac w bawelne. Fakt to fakt. Ale czy my sie przejmujemy tym, ze nas nie lubia??!! A wiec oswiadczam glosno: pewnie, ze nie!).
MalgosiuSZ - Podoba mi sie nominacja wystosowana przez Siostre Jane. Co wybierasz?

Teremi - oczywiscie i NIESKROMNIE podoba mi sie swieto pt Dzien Sciany. A mozna go codziennie obchodzic? Jakie komentarze?
Pusta koperta? Jak to? U mnie byla pelna.
Jesli wezmiesz dwa obrazy o wysokosci 130 cm, to dwa razy 130 = 260, to te dwa obrazy nie zmieszcza sie na sciane o wysokosci 250 cm. Tak mi sie wydaje. Mozemy ewentualnie zasiagnac opinii eksperta, czyli Gochy?
Chyba, ze te dodatkowe 10 cm to wbudowana aureola. Bardzo prosze.Dziekuje rowniez za pana WM. Lubie jego teksty!

Izabello - MalgorzataM miala racje - Smok sie obudzil. Doceniam Twoj pozniejszy dopisek. Pozdrawiam. Sciana z pierwszej ligii, czyli smok w dobrym humorze. Gdybym ja nie prowokowala MalgosiM, to bys nigdy nie wiedziala, ze ona tez z pierwszej ligii.

Kmaciej - jak to dyplomu nie bedzie??? To po co ja ten kurs przechodzilam? Tak dla samej siebie, bez zadnych honorow, uwielbienia publicznego???......ja sie tak nie bawie!
I jeszcze jedno "nie czytam tak uwaznie jak inni". Kmaciej - okazuje sie, ze tutaj nikt, no prawie nikt, nie czyta uwaznie! Ale moje rece to juz dawno opadly. Wiec pisz. Pisanie jest tutaj wazniejsze niz czytanie (a propos - tymczasowo poddaje sie w walce o czytanie i rozumienie w HP). Od dzisiaj wolna amerykanka. Daje Wam luz. (Nie cieszcie sie zbytnio, to tylko eksperyment. Jak sie nie sprawdzi, to wrocimy do rzadow zelaznej reki).

MC - wino wloskie????? Zdrajczyni!!!! A Napa????? A Sonoma????? A Valley?????? A Kalifornia????????? Dzizys, co sie dzieje????? Ciagle spisz-nie-spisz? Scianie nie zalezy? Biurokracja? Balagan w archiwach? Ty jak nic, stracilas wiare w sciane..... u mnie w pracy haslem przewodnim jest "flexibility". Jestem juz jak guma elastyczna, po tych wszystkich nawolywaniach w HP, ktore czytam UWAZNIE - powtarzaniu piosenek mowimy TAK, nie czytam TAK, itd, itp. Plakac mi sie chce.... Nawet Twoja wizja (cudna zreszta) czytam jakos tak przez lzy....

MalgosiM - napisze tylko jedno zdanie. I co?????????????????????????????????????????????
Jak dlugo mam czekac? Mialo byc jedno, a wyszly dwa... Docen moj gest!

Pozdrawiam wszystkich. Ide w swiat. Nie wiem kiedy wroce. P R A C A + ZYCIE = DNO
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum