Razom nas bahato, czyli, czy powieje ciepły wiatr ze wschodu

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Razom nas bahato, czyli, czy powieje ciepły wiatr ze wschodu

Postprzez Monika24 Cz, 01.09.2005 22:08

Szanowna Pani Krystyno!
Jakiś czas temu pytała Pani, czy interesujemy się tym, co dzieje się na Białorusi. Oczywiście, pewnie wielu FORUMOWICZÓW dowiedziało się o prześladowaniach Polaków. Chciałam napisać troszkę o swoich wschodnich fascynacjach. najbardziej pociąga mnie Litwa, bo kraj przepiękny, kuchnia wspaniała i język dziwny jak żaden inny(uczę się trzeci rok).Litwa miała swój Sąjudis(ruch społeczny, który wywalczył wolność).Ukraina nie poddała się rządom despoty i wygrała z Juszczenką. Białoruś też ma szansę. Kiedy patrzę na Andżelikę Borys, to wiem,ż e dla starań tej dzielnej kobiety, warto wiele zrobić. Tylko, że lud na Białorusi(nie mam na myśli ogółu, rzecz jasna)jest jak poddany carowi: wierzy władcy i poddaje się z pokorą. Są jednak Ci, którzy mogą poprowadzić innych, bo mają w sobie ten "wewnętrzny ogień", dzięki któremu skorupa pęknie. Wtręt romantyczny doskonale tu pasuje!Piszę pracę magisterską o listach zesłańca syberyjskiego, Adolfa Januszkiewicza(tak, tego z Dziadów) i myślę, że zawsze znajdą się tacy, którym nie będzie obojętne, w jakim kraju żyją!Może już wkrótce powieje cieplejszy wiatr ze wschodu?Mimo zimy!
A ja do szkoły na praktyki w gimnazjum i liceum, nauczać polskiego.
Pozdrawiam serdecznie
Monika
Monika24
 
Posty: 229
Dołączył(a): Pn, 11.07.2005 17:41
Lokalizacja: Cork IE

Postprzez Krystyna Janda So, 03.09.2005 03:52

Dziekuję. I bardzo serdecznie pozdrawiam. Powodzenia z tą pracą magisterską.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja