KOPCIUSZEK 10.09 o 20:10

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

KOPCIUSZEK 10.09 o 20:10

Postprzez tomaszKa Pn, 05.09.2005 21:40

Witam!
Znalazłem, i już wiem...

Gazeta.pl > TV > Programy
TVP 1 - 20:10:00 - 25 min. 2005-09-10

'Kopciuszek' - dziennikarze grają Brzechwę- Teatr i opera
Polska, 2005

Spektakl teatralny został zrealizowany przez dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych TVP i TVN na motywach bajki o Kopciuszku autorstwa braci Grimm, a przetłumaczonej przez Jana Brzechwę. W tytułowej roli wystąpi Monika Olejnik, a królewicza zagra Szymon Majewski. Katarzyna Kolenda-Zaleska będzie wróżką, a w postać macochy wcieli się... Kamil Durczok. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Bogdana Rymanowskiego i Wojciecha Jagielskiego (narratorzy), Dorotę Gawryluk (Haneczka), Piotra Najsztuba (ochmistrz), Andrzeja Morozowskiego i Tomasza Sekielskiego (strażnicy), Grzegorza Miecugowa (król), Monikę Richardson (dworka), Tomasza Kammela (lodziarz), Tomasza Sianeckiego, Krzysztofa Ziemca i Mikołaja Kunicę (dworzanie), Paulinę Chylewską (panna Jola) i Magdę Mołek (hrabianka Klementyna). Przedstawienie wyreżyserowała Krystyna Janda. Jego projekt został przygotowany na zamówienie Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy. Po premierze telewizyjnej zostanie ono wydane na DVD, a dochód z całego przedsięwzięcia będzie przeznaczony na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi, głównie w placówkach szpitalnych w uboższych regionach Polski.

Reżyseria: Krystyna Janda
Wykonawcy: Monika Olejnik,Szymon Majewski,Kamil Durczok,Dorota Gawryluk


Serdeczności, uściski i dobrego wszystkiego!!!
Avatar użytkownika
tomaszKa
 
Posty: 103
Dołączył(a): So, 26.03.2005 22:33
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Krystyna Janda Wt, 06.09.2005 20:53

Dziękuję serdecznie.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron