"Janda na scenie, na ekranie, za biurkiem"

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

"Janda na scenie, na ekranie, za biurkiem"

Postprzez Magnolia Cz, 29.12.2005 22:51

Janda na scenie, na ekranie, za biurkiem - Gazeta Wyborcza Łódź - 29.12.05

XII Ogólnopolski Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych rozpocznie mini-retrospektywa Krystyny Jandy: reżyserki, aktorki filmowej i teatralnej oraz pisarki

Pierwszy weekend Nowego Roku 2006 przyniesie przegląd najlepszych spektakli minionego roku, zaproszonych do Teatru Powszechnego. Doroczny festiwal rozpocznie się jednak nietypowo - otworzy go cykl spotkań z Krystyną Jandą we wszystkich jej twórczych wcieleniach.

Aktorkę, także od strony prywatnej, przedstawi wystawa zdjęć w Galerii Opus (ul. Łąkowa 29); otwarcie 7 stycznia o godz. 16. Janda jako pisarka będzie gościć 8 stycznia o godz. 12 w księgarni-kawiarni mała litera (ul. Traugutta 9). Spotkanie z autorką książek: "Moja droga B.", "Różowe tabletki na uspokojenie", "www.małpa.pl" i "www.małpa2.pl" poprowadzi Dominika Łarionow z UŁ. O godz. 15 Janda stanie się bohaterką popołudnia w kinie Charlie (ul. Piotrkowska 204/205). Po projekcji filmów "Parę osób, mały czas" i "Przesłuchanie" na spotkaniu z aktorką zjawią się znakomici goście: Andrzej Barański, Ryszard Bugajski i Andrzej Wajda, reżyserzy, którzy mieli znaczący wpływ na filmową karierę Jandy.

W ten sam weekend Krystyna Janda zaprezentuje się też jako reżyserka. W Teatrze Powszechnym (ul. Legionów 21) będą gościć dwie premiery stołecznego Teatru Polonia, prywatnej sceny Jandy. 7 i 8 stycznia o godz. 19 w Teatrze Powszchnym można będzie zobaczyć "Stefcię ćwiek w szponach życia" Dubravki Ugresic. Tytułową postać, spragnioną miłości 25-letnią maszynistkę biurową, zagra Agnieszka Krukówna. Obok niej wystąpią: Violetta Arlak, Zofia Merle oraz Michał Piela.

I wreszcie zobaczymy Jandę - aktorkę. W poniedziałek o godz. 19 na scenie Powszechnego zagra monodram Vedrany Rudan "Ucho, gardło, nóż". To historia Tonki Babić, kobiety po pięćdziesiątce, która zwierza się ze swojego życia przełączając programy telewizyjne i zajadając się czekoladą.

Bilety na przedstawienia sprzedaje kasa Teatru Powszechnego. Na "Stefcię ćwiek w szponach życia" można wejść za 70 lub 50 zł. Bilety na monodram "Ucho, gardło, nóż" kosztują 130 i 110 zł. Projekcja filmów "Parę osób, mały czas" i "Przesłuchanie" w kinie Charlie w cenie 15 i 13 zł.

Leszek Karczewski

***********************************************************
A ode mnie jeszcze coś ;)
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Postprzez Krystyna Janda Pt, 30.12.2005 13:54

Dziękuję , oczywiście wszystkie terminy pomylone bo ja gram w sobote i niedzielę a w poniedziałek Stefcia...no ale cóż....dziekuje. Wszystkiego dobrego na Rok 2006 .
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja