.....gratulacje dla Andrzeja Wajdy! ....

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

.....gratulacje dla Andrzeja Wajdy! ....

Postprzez nie ma mnie Śr, 01.02.2006 14:57

Andrzej Wajda otrzyma 15 lutego prestiżową nagrodę Złotego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie. Polski reżyser zostanie uhonorowany za całokształt twórczości. Twórca "Ziemi obiecanej" jest już posiadaczem Oscara za całokształt działalności.


Podczas tegorocznego Berlinale wśród 25 filmów konkursowych nie ma żadnej polskiej produkcji. Ale na festiwalu będą polskie akcenty . Poza konkursem publiczość obejrzy "Komornika" Feliksa Falka, "Doskonałe popołudnie" Przemysława Wojcieszka i "Jestem" Doroty Kędzierzawskiej. Podczas festiwalu odbędzie się wystawa i sympozjum i poświęcone twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, prezentacja Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i przyjęcie na cześć Andrzeja Wajdy. O Złotego Niedźwiedzia w konkursie berlińskiego festiwalu ubiegają się m.in. najnowszy film Roberta Altmana "A Praire Home Companion", ponadto "Capote" Bennetta Millera i "Requiem" Hansa-Christiana Schmida. W "Requiem" występuje Zbigniew Zamachowski.
IAR, pi 30-01-2006

.... gratulacje dla Mistrza!
Avatar użytkownika
nie ma mnie
 
Posty: 3496
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 14:31
Lokalizacja: .... nieważne

Postprzez Krystyna Janda Cz, 02.02.2006 17:05

I ja sie przyłączam do gratulacji, a Altman achciałabym obejrzeć, jak ja lubie jak on opowiada.....Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja