Warunki zabudowy-odwołanie

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Warunki zabudowy-odwołanie

Postprzez Małgosia Sz Pn, 24.07.2006 09:14

Pani Krystyno,
Jak rozumiem Wspólnota odwołała się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie od decyzji o warunkach zabudowy.
Czasami zdarza się, że SKO przyspiesza rozpoznanie odwołania w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Pani przypadek można za taki uznać (chociażby utrata dotacji).
Telefon do Samorządowego Kolegium Odwoławczego – 620 22 42 , 622 49 61 do 64.
Prezesem SKO jest Pani Bożena Zembska-Sawicka, Wiceprezesem Kolegium jest Pan Andrzej Grysiński.
Myślę, że dobrze byłoby, gdyby to właśnie Pani dała radę spotkać się z Prezesem SKO i przedstawiła problem (siła argumentowania). Jeżeli SKO utrzyma w mocy decyzję wz, stanie się ona ostateczna w toku postępowania administracyjnego i nawet jeżeli Wspólnota zaskarży tę decyzję dalej do sądu, możliwe będzie wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Zakładając oczywiście pesymistyczny wariant, to jest taki, w którym Wspólnota nie wycofa odwołania.
Pani Krystyno – zapewne ma Pani prawnika, ale w takich sprawach trzeba koniecznie mieć kogoś kto zna się na postępowaniu administracyjnym (wiele rzeczy można wygrać dzięki doskonałej znajomości procedury). W razie czego bardzo proszę o informację (masz@skrzynka.pl). Znam dobrze adwokata, który reprezentował pewnego inwestora (najgłośniejsza zatrzymana warszawska budowa) z dobrym skutkiem.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgosia Sz
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Postprzez Krystyna Janda So, 29.07.2006 08:56

Dziekuję. Wszystko skrzętnie zapisałam. Dziekuję i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja