Dziwne...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Dziwne...

Postprzez ET Pt, 25.08.2006 09:23

Droga Pani Krystyno,
Dzis telegraficznie bo za wiele cisnie się do głowy by sie rozpisywać.
Korki
Zdumiewa mnie fenomem ulic w dużych miastach, które dziwnym trafem pustoszeją cudownie, choć statystyki mówią, ze jako naród jesteśmy tak biedni, ze ponad 62% nie wyjeżdża nigdzie na wakacje .Mój ukochany i totalnie zakorkowany na codzień Wrocław w okresie VII-VIII pomimo setek rozkopów jest zupełnie przyjaznym miastem dla kierowcy. Dziwne...

Oszołom
Ten od służb i rzucania inwektyw chadza sobie po puszystych dywanach kancelarii WŁADZY i smieje się w nos nam wszystkim, choć dawno powinien trafic tam gdzie Pani inny korespondent. Niby demokratyczny kraj...dziwne...

Paranoja
Jeszcze niedawno wydawało mi się, ze jesteśmy - jako państwo- o krok od paranoi, teraz wiem, ze ten krok mamy już za sobą .
Zal mi, ze jako 50-letnia kobieta musze się wstydzić za mój kraj. Od niedawna mam wnuczkę ..jak moja córka, zięc, my wszyscy bedziemy jej wpajać prawość, uczciwość, rzetelność...??
Dlaczego ludzie ze szczytnymi hasłami i - ponoć - szlachetnymi ideałami w chwile po objęciu władzy cierpia na totalną amnezję, a słowa PRAWO czy SPRAWIEDLIWO¦C nie znaczą dla nich nic...dziwne.

A kiedy sie dziwić przestanę....

Pozdrawiam ,
ET
Avatar użytkownika
ET
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 23.08.2006 11:06
Lokalizacja: Wroc

Postprzez Krystyna Janda So, 26.08.2006 04:36

Okazuje się że granica zdziwienia przesuwa się także z latami , a wydawało się ze nie. Przecież nasze babice mówiły; ja mam tyle lat ze nic już mnei nei zdziwi- akurat, noa le my mamy naarwde wyjątkowe atrakcje na przestrzeni ostanich kilkudziesięciu lat. Oni meili wojne która ich zdeterminowała , nastepni mieli to socajlistyczno totalitarne zawracanie kijem wody, gorzkie, smutne, rzopaczliwe i odbierajace honor , godnośc i sens, a my mamy paletę od radości do zdziwienia, na szczęscie.... przynajmniej na razie .
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja