Sven Nykvist "Kult swiatla"

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Sven Nykvist "Kult swiatla"

Postprzez Małgośka Pt, 19.01.2007 11:06

Skonczylam czytac ksiazke Svena Nykvista "Kult swiatla" Opowiada o pracy znanego szwedzkiego operatora. Jezyk, ktorym napisana jest ksiazka jest tragiczny, czyta sie ciezko (moze kiepskie tlumaczenie?) ale tresci w tej ksiazce zawarte sa niezwykle!!!! Nykvist opowiada glownie o wspolpracy z Bergmanem, Polanskim, Allenem... Niesamowite historie i wiele swiatla rzuconego na zawod operatora filmowego. Jego credo to Szacunek dla pracy. Niby proste prawda? Niesamowity czlowiek, momentami, kiedy pisal o studiowaniu i oswietlaniu twarzy aktorow a w szczegolnosci jego ulubionych aktorek (Liv Ullman np) pomyslalam o tym, o czym kiedys rozpisywaly sie gazety, o zdjeciach Pani meza, kiedy filmowal Pania...

Zrobil 130 filmow!!!! A ma dopiero 70 lat, cos niesamowitego, nieprawdaz? Szacunek dla pracy, sacuek dla zycia, szcunek dla swiatla... Madra ksiazka.

Pozdrawiam Pania bardzo serdecznie w nadziei, ze kiedys uda mi sie ponownie zawitac do Polonii z tych moich Depresji.
Zycze milego weekendu! Ja mam zamiar spedzic go koncertowo w Kolonii!!!
Avatar użytkownika
Małgośka
 
Posty: 3026
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 19:36
Lokalizacja: Depresja

Postprzez Krystyna Janda Pt, 19.01.2007 11:57

sERDECZNIE POZDRAWAM. WSZYSTKIEGO, WSZYSTKIEGO DOBREGO. ksiązka leży na mim biurku. Tylko kiedy ja ją przeczytam?
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron