panie Owsianko/ Pani Krystno

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

panie Owsianko/ Pani Krystno

Postprzez Magdalena83 Śr, 04.04.2007 13:37

Tekst, który wkleiłam w temacie Teatr Polonia nie jest mój, więc niech pan nie pisze "tekst Magdaleny83", a poza tym jak pan tak luźno sobie nawiązuje do czegoś tam na forum to Pani Krystyna raczej nie wie o czym pan pisze.

Jest to tekst "Do teatru chodzą geje i kobiety" autorstwa Moniki Ustrzyckiej ze strony e-teatr, który z kolei pochodzi z www.dziennik.pl/03.04 04-04-2007 na podstawie wywiadu z KJ udzielonego dla "Dziennika".
Gwoli ścisłości, bo prawa autorskie rzecz ważna.

Dla Pani, Pani Krystyno wklejam zatem :

"Do teatru chodzą geje i kobiety".

Do teatru chodzą głównie geje i kobiety. Tak przynajmniej wynika z obserwacji KRYSTYNY JANDY. Aktorka dobrze wie, co mówi - w końcu ma własny teatr i na widownię patrzy także z innej perspektywy niż scena.
Mężczyźni nie przepadają za teatrem. Jeżeli jakiś pan zabłąka się w rejony teatru, to można być niemal pewnym, że jest gejem, albo że został tam siłą zaciągnięty przez wybrankę swego serca.
Facet, prawie z własnej woli, siada pod sceną, kiedy związek z kobietą właśnie się zaczyna. "Wtedy każda ofiara wchodzi w rachubę" - mówi z uśmiechem Janda.
Dla pocieszenia dodajemy, że istnieje też niezwykły gatunek mężczyzn, czyli młodzi, wykształceni o zacięciu intelektualnym i z ambicjami artystowskimi (jak to określa Janda) - ich również można spotkać wśród widowni teatralnej. Niestety, bardzo, bardzo rzadko.
Widownia w teatrze to przede wszystkim panie. "Kobiety, kobiety, jeszcze raz kobiety. Od młodej dziewczynki do bardzo starszej pani" - mówi Janda.
Według statystyk, tylko co 11 Polak wybiera się raz w roku do teatru. Wolimy chodzić do kina - według obliczeń Głównego Urzędu Statystycznego, każdy Polak przynajmniej raz w roku kupuje bilet na seans.

oraz link do tekstu i filmiku:
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=38416
Avatar użytkownika
Magdalena83
 
Posty: 4144
Dołączył(a): Śr, 23.08.2006 16:30

Postprzez Krystyna Janda Cz, 05.04.2007 20:32

Voila. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja