Do wiadomosci KJ i NAWROCONEJ...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Do wiadomosci KJ i NAWROCONEJ...

Postprzez Brzoza So, 07.04.2007 08:37

...napisalam wlasnie w ostatnim numerze Kroniki Polonijnej wychodzacej w Canberze (gdzie obecnie mieszkam) taki tekst:
"Na koniec poleciłabym Państwu strony dwóch wspaniałych kobiet, zresztą przyjaciółek. Pierwsza z nich to Magda Umer, poetka i ogromnie wrażliwa osoba, animator wielu wydarzeń teatralnych i kulturalnych (http://www.magdaumer.pl/). Druga to znakomita, moim zdaniem chyba najlepsza, polska współczesna aktorka, Krystyna Janda (http://www.krystynajanda.net/). Uważam, że dostałaby Oscara za rolę w filmie „Przesłuchanie” Bugajskiego, gdyby nie stan wojenny! W żadnym filmie nie widziałam tak porywającego i uzasadnionego striptizu. Jest niezwykle kreatywną osobą, poza sceną również wydaje książki, pisze felietony do kolorowych pism, a ostatnio pochłania ją niemal bez reszty jej teatr, który z niemałym trudem zbudowała w kupionym od miasta Warszawy, nieczynnym (kiedyś kultowym) kinie Polonia. Zachowując nazwę zmieniła wnętrze nie do poznania, a atmosfera jaka panuje w teatrze, sztuki tam wystawiane, koncerty – wszystko jest najwyższej próby! Na swojej stronie internetowej ma kilka ciekawych działów. Szczególnie polecam „Zdrowie za grosik”, kopalnię bardzo przydatnych porad medycznych, oraz „Korespondencje”, gdzie ludzie piszą do Jandy o różnych sprawach, a ona odpowiada - tak, odpowiada, znajduje i na to czas! Jak ona to robi doprawdy nie wiem. Widać doba ma dla niektórych więcej niż 24 godziny. "
I jestem podbudowana tym, ze mlode osoby, tegoroczni maturzysci , po obejrzeniu PRZESLUCHANIA byli gleboko poruszeni. Jest jeszcze nadzieja w narodzie skoro tak przyjmuja wazny film sprzed lat! I Pani w nim kreacje, niezapomniana! Zrobilo mi sie na duszy lzej, naprawde... Zdrowych i radosnych Swiat Wielkanocnych dla Pani i dla forumowiczow tej strony.
Avatar użytkownika
Brzoza
 
Posty: 409
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 22:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krystyna Janda So, 07.04.2007 09:16

Bardzo Pani dziękujemy. Serdecznie. Składam najserdeczniejsze życzenia ¦wiąteczne.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja