Teatr otwarty Krystyny Jandy

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Teatr otwarty Krystyny Jandy

Postprzez m.mucha N, 06.05.2007 10:27

Dla wszystkich stałych bywalców zamieszczam reportaż DDTVN oraz linkę do materiału video z kulis wycieczki po zakamarkach Teatru Polonia...

W centrum Warszawy, w budynku po zrujnowanym kinie, aktorce Krystynie Jandzie udało się stworzyć miejsce wyjątkowe – jej miejsce na ziemi – Teatr Polonia. W ciągu kilku miesięcy teatr stał się jednym z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie stolicy. W Dzień Dobry TVN Krystyna Janda pokazała nam swój teatr od kulis.


Dla aktorki Krystyny Jandy teatr to najpiękniejsze miejsce świata. Dla niego nie zawahała się przed wyrzeczeniami i katorżniczą pracą. Żeby kupić budynek po kinie "Polonia" sprzedała warszawski dom. Ryzyko się opłaciło. Każdego wieczora Teatr Polonia pęka w szwach.

Inauguracja Dużej Sceny odbyła się na początku grudnia 2007 r. spektaklem „Trzy siostry” Czechowa. Scena ma tradycyjny wygląd. Drewniana czarna podłoga, 13 rzędów w których zasiąść może 266 widzów. Fotele są jednak wyjątkowe. Zostały ufundowane przez widzów. – Każdy z nich ma duszę – mówi Krystyna Janda. Bałam się poprosić widzów o pomoc. Teraz każdy fotel jest prezentem od konkretnej osoby lub firmy.

Garderoby aktorów znajdują się w podziemiach. Są nieduże, ale funkcjonalne. W każdej może się przygotowywać do wystepu jednocześnie 7 osób.

Gabinet aktorki to miejsce bardzo przytulne. Czerwone ściany, kanapa, portrety i nagrody tworzą wyjątkowy klimat. Tu Krystyna Janda odpoczywa i stąd zarządza swoim prywatnym teatrem. – To moja enklawa – mówi Krystyna Janda.

materiał wideo: http://dziendobrytvn.onet.pl/1408670,domotwarty.html

<źródło: www.dziendobrytvn.onet.pl >

__

Obrazek
www.muchaenter.go.pl ZAPRASZAM ;)
Avatar użytkownika
m.mucha
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt, 13.04.2007 12:36
Lokalizacja: Krak

Postprzez Krystyna Janda N, 06.05.2007 11:33

U mnie się materiał nie otwiera , ale nie ważne. Dziękuję. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja