POKONAŁAM RAKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez rozella Wt, 26.06.2007 08:24

Wiercipiętko leż spokojnie i odpoczywaj. Masz rację mnie często nękają koszmarne migreny. Jak dotykam szczególnie bolesnego miejsca wydaje mi się, ze mniej boli.
pozdrawiam serdecznie .[/b]
rozella
 
Posty: 382
Dołączył(a): Pn, 04.06.2007 09:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Rfechner Wt, 26.06.2007 08:53

Dobrego dnia Nessko!Buziaki
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Rfechner Wt, 26.06.2007 21:55

Prosze zajrzyjcie na Dzisiaj tak sie czuje ... moze kogos to tez dotyczy
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez ness Wt, 26.06.2007 21:56

rozmowy z Renią o nowotworze gist
http://krystynajanda.net/forum/viewtopi ... 848#332848


Gist przynajmniej ma stowarzyszenie, które działa prężnie.
U mnie gorzej.Jest stowarzyszenie Chorych na Czerniaka, któe powstało właściwie tylko w temacie szczepionki prof Mackiewicza.

mnie juz kolejna osoba odradza w ogóle rozpoczynanie starań, szkoda kasy,mówią. sama nie wiem,skoro tyle osób żyje..faktem jest, ze muszą ja brać do końca życia raz lub dwa razy w miesiącu, a koszt jednej to 1000 zł, ale żyją!


innego stowarzyszenia czerniakowych nie ma...
Avatar użytkownika
ness
 
Posty: 3029
Dołączył(a): Śr, 15.03.2006 20:56
Lokalizacja: home sweet home

Postprzez Rfechner Wt, 26.06.2007 22:00

Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez M.C. Wt, 26.06.2007 22:01

Ness, absolutnie i zdecydowanie warto. Przeciez wiesz, ze warto...Zdjecie w HP PIEKNE, dziekuje!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

cd

Postprzez Małgośka Wt, 26.06.2007 22:03

Oj dziewczyny, mysle o was......i zupelnie nie wiem co napisac wiec nie bede sie wysilac bo i tak glupio zabrzmi. Sciskam mocno.
Avatar użytkownika
Małgośka
 
Posty: 3026
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 19:36
Lokalizacja: Depresja

Postprzez ness Wt, 26.06.2007 22:04

emciu, to nie takie proste, nie każdy się nadaje i...duzo by gadać...

a zdjęcie piękne , bo miejsce było obłędne!

coś tam jeszcze dorzucę w wolnej chwili.
tymczasem narka, bo łapka więdnie.

z kolan nadaję, bo pożyczona zabawka anioła dalej u mnie w domu...
ale fajnie!
pa!
Ostatnio edytowano Śr, 27.06.2007 07:36 przez ness, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ness
 
Posty: 3029
Dołączył(a): Śr, 15.03.2006 20:56
Lokalizacja: home sweet home

Postprzez Rfechner Wt, 26.06.2007 22:09

...>> a kto mowil ze zycie ma byc latwe ? Niech to diabli......
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Rfechner Wt, 26.06.2007 22:09

Dobranoc wszystkim
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Krystyna Janda Śr, 27.06.2007 03:30

Pozdrawiam Wszystkich w tym wątku..... Krystyna Janda
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek

Postprzez agnusek Śr, 27.06.2007 03:33

:)
Avatar użytkownika
agnusek
 
Posty: 2551
Dołączył(a): N, 27.02.2005 20:38
Lokalizacja: cudne manowce

Postprzez ness Śr, 27.06.2007 07:37

zemdlałam...Szefowa tu była!!!


obudziłam sie ok 3.00...
ból mnie obudził...
gdybym wiedziała!
ech!
Avatar użytkownika
ness
 
Posty: 3029
Dołączył(a): Śr, 15.03.2006 20:56
Lokalizacja: home sweet home

Postprzez ness Śr, 27.06.2007 08:12

wczoraj na Ładodze spotkałam koleżankę z dawnych lat.
Obie stwierdziłyśmy, ze nie ma przypadków, bo po krótkiej rozmowie, gdy dowiedziała się o mojej chorobie, uświadomiła mi istnienie w Szczecinie czegoś, o czym nie miałam pojęcia.
AKADEMIA WALKI Z RAKIEM.
Przytoczę to, co piszą o sobie, bo to ważne.
RENIU!!!!!!!!!!!!!!
CZYTAJ I KONIECZNIE TAM SIĘ ZGŁOŚCIE!!!



Akademia Walki z ®akiem



Akademia Walki z ®akiem ma wypełnić istotny brak na rynku świadczeń zdrowotnych, wobec osób chorych na chorobę nowotworową i ich rodzin. Doświadczenie pokazuje, iż chory po uzyskaniu diagnozy o chorobie nowotworowej, pozostawiony jest najczęściej sam sobie, z bardzo niewielką wiedzą na temat choroby, pełną przesądów i przekonań, że nic nie da się już zrobić, z lękiem, co do przebiegu ewentualnego leczenia, co do dalszych rokowań i przyszłości. Taka sytuacja powoduje osłabienie psychiczne, odbiera nadzieję i chęć do walki z chorobą. Wiele osób nie podejmuje leczenia w ogóle lub podejmuje je bardzo późno. Wiele ulega załamaniu i poddaniu się chorobie bez podjęcia jakiejkolwiek walki. Celem Akademii jest dotarcie do tych osób i udzielenie im wsparcia, poprzez informację, pomoc psychologiczną i duchową udzielaną w trakcie spotkań grupowych oraz indywidualnych

Do Akademii może wstąpić każdy, kto boryka się lub ma bliskiego z chorobą nowotworową. Zaproszony jest do pokonania czterech stopni: żaka, bakałarza, magistra i … zwycięzcy. Awans na kolejny poziom uzależniony jest od psychicznej dojrzałości słuchacza. "Studenci" uczęszczają w zajęciach grupowych ze specjalnie przeszkolonymi terapeutami. Uczą się jak mobilizować wewnętrzne siły do walki z chorobą, by nie podupadać na duchu i nie dać się opanować beznadziejności i bezradności. Zyskują racjonalną wiedzę o mechanizmach choroby oraz pomoc, wsparcie i umiejętność radzenia sobie w walce z rakiem. Celem Akademii jest wyposażenie „studentów” w psychologiczne i duchowe narzędzia do walki z chorobą, do radzenia sobie w trudnej sytuacji, do odzyskania chęci do życia oraz przygotowanie ich do życia z chorobą w trakcie leczenia i po jego zakończeniu.

Cykl zajęć dla każdej z grup obejmuje dziesięć spotkań – po dwa razy w tygodniu. Spotkania odbywać się będą w ciepło i przyjaźnie urządzonych pomieszczeniach Akademii. Pomoc znajdą tu również bliscy chorych, którzy często czują się bezradni wobec choroby osoby najbliższej. Dla rodzin chorych, spotkania z zespołem terapeutycznym odbywać się będą raz w tygodniu.

Oprócz spotkań grupowych słuchacze Akademii mogą też korzystać z indywidualnych porad - do ich dyspozycji oprócz psychologa będzie pracownik socjalny, dietetyk, seksuolog, duchowny, fizykoterapeuta wizażystka. Pracownik socjalny poinformuje ich o prawach, jakie przysługują chorym oraz pomoże w załatwianiu praktycznych spraw tj. ubezpieczenia, renty etc. Dietetyk pomoże chorym, zwłaszcza poddawanym chemioterapii i radioterapii we właściwym odżywianiu się, które ułatwi przejście przez ten etap leczenia. Seksuolog pomoże zrozumieć pojawiające się w związku z chorobą symptomy, objawy i komplikacje związane z seksualnością a wizażystka, pomoże zadbać o wygląd po chemioterapii. Członkowie Akademii poddawani chemioterapii i odczuwający w związku z tym problemy ruchowe mogą liczyć dodatkowo na wizytę rehabilitanta w domu. W końcu chorzy potrzebujący wsparcia religijnego i duchowego, będą mieli możliwość spotkania z kapłanem. W terapii stosowane będą również takie metody jak: muzykoterapia, filmoterapia i inne.

Akademia działa w oparciu o pracę profesjonalistów. Pełna oferta jest dla chorych nieodpłatna.

Badania naukowe wykazują, że chorzy, którzy doświadczyli wsparcia duchowego, razem ze standardowym leczeniem onkologicznym, żyją dwukrotnie dłużej niż leczeni wyłącznie za pomocą zabiegów medycznych. Notuje się także przypadki całkowitych wyleczeń.

„Studenci„ po przejściu Akademii deklarują, że zwiększyła się ich wiedza o chorobie nowotworowej, zmniejszył się lęk przed nią oraz przed przebiegiem i skutkami leczenia oraz że zajęcia w Akademii pozytywnie wpłynęły na jakość ich życia oraz stosunki w rodzinie. Chorzy i ich rodziny twierdzą również, że zyskali nową świadomość prawa i konieczności aktywnego uczestnictwa w przezwyciężaniu choroby i że nabrali przekonania, że można i warto żyć z chorobą, tak długo i tak dobrze jak tylko jest to możliwe.

Jesteśmy przekonani, że Akademia Walki z Rakiem, dzięki swej unikatowej ofercie pomoże wielu chorym z naszego miasta i województwa w przezwyciężeniu choroby i przedłużeniu życia. Akademia współpracuje z Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, które ma już kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z osobami chorymi na chorobę nowotworową i ich rodzinami. Prawdopodobnie część ze zgłaszających się chorych będzie wymagała ambulatoryjnej opieki paliatywnej. Poradnia Medycyny Paliatywnej działająca przy Hospicjum będzie mogła być dla nich ogromnym wsparciem.

Oferując tę nieistniejącą dotąd pomoc osobom borykającym się z nowotworem wiemy, że potrafimy, możemy i musimy im pomóc.


http://szczecin.akademia.swiatlo.org/

są też oddziały w Wawie, Gdyni, Wrocku

i już czuję, że to jest moje miejsce!!!
chcę się tam zgłosić, może mogłabym w czymś pomóc, przydać się w akademii...
ktoś znów Niebieskim Palcem pchnął mnie w jakąś stronę...
Avatar użytkownika
ness
 
Posty: 3029
Dołączył(a): Śr, 15.03.2006 20:56
Lokalizacja: home sweet home

Postprzez Rfechner Śr, 27.06.2007 10:17

Nessko ale szok od rana Pani Krystyna jest ....no nie mam slow.>Dzieki ci za te strone napweno przesledze i bedziemy sie ratowac jak tylko sie da
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Magdalena83 Śr, 27.06.2007 11:04

Reniu, wybacz niedyskrecję, ale czy Ty też walczysz z chorobą...?
Avatar użytkownika
Magdalena83
 
Posty: 4144
Dołączył(a): Śr, 23.08.2006 16:30

Postprzez Barbara Kath Śr, 27.06.2007 12:10

NESS! pozdrawiam i energie przesylam
Avatar użytkownika
Barbara Kath
 
Posty: 3888
Dołączył(a): Wt, 15.08.2006 19:11
Lokalizacja: HH

Postprzez Rfechner Śr, 27.06.2007 13:02

nie ja nie ,dzieki Bogu, bo nie mialabym tyle sily .Chory jest moj szwagier ale jest mi bardzo bliski !
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Magdalena83 Śr, 27.06.2007 13:05

Nie mogę nic więcej niz tylko życzyć zdrowia i siły.
Avatar użytkownika
Magdalena83
 
Posty: 4144
Dołączył(a): Śr, 23.08.2006 16:30

cd

Postprzez Małgośka Śr, 27.06.2007 13:47

Ness, jak juz zwalczysz tego potworaka to ta Akadamia to jakby miejsce stworzone dla ciebie!!!!!
I masz calkowita racje. W zyciu nie ma przypadkow, to wszystko ma jakis cel. Doswiadczam tego ciagle, tzw zbiegi okolicznosci, zakrecanie kola....

Ness, zadzwonie do ciebie w niedziele wieczorkiem, jesli moge, moze uda nam sie umowic na mala kawke?
Avatar użytkownika
Małgośka
 
Posty: 3026
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 19:36
Lokalizacja: Depresja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne