o-o-o-o-o Koraliki Karolci o-o-o-o-o

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

Postprzez Asia M. Śr, 25.07.2007 21:55

no właśnie.. :wink:
Avatar użytkownika
Asia M.
 
Posty: 391
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 09:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kardolinka Cz, 26.07.2007 14:11

Zdjęcia zrobione jakiś czas temu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niżej, namalowany pastelami przeze mnie obraz. Niestety cały się nie zmieścił na zdjęciu, bo był powieszony w "niewygodnym" miejscu, i nie dało się inczej zrobić zdjęcia :)
Obrazek

Pozdrawiam.
o-o-o-K-A-R-O-L-C-I-A-o-o-o
Avatar użytkownika
kardolinka
 
Posty: 235
Dołączył(a): Pn, 23.04.2007 14:23
Lokalizacja: z

Postprzez Magdalena83 Cz, 26.07.2007 15:51

No zdjęcia jak zdjęcia, ale obraz?! sama namalowałaś?! jeśli tak to wow.
Avatar użytkownika
Magdalena83
 
Posty: 4144
Dołączył(a): Śr, 23.08.2006 16:30

Postprzez kardolinka Cz, 26.07.2007 16:27

Sama, sama... uczę się :) Fajnie, że Ci się podoba, bo malowałam go do drugiej w nocy, ledwo widząc na oczy :lol:
Avatar użytkownika
kardolinka
 
Posty: 235
Dołączył(a): Pn, 23.04.2007 14:23
Lokalizacja: z

Postprzez dj Cz, 26.07.2007 17:51

Obraz rewelacja!!
Avatar użytkownika
dj
 
Posty: 1368
Dołączył(a): Śr, 18.04.2007 13:52
Lokalizacja: Leszno/Poznań

Postprzez kinia0406 Cz, 26.07.2007 17:52

.
Ostatnio edytowano Cz, 11.06.2009 15:59 przez kinia0406, łącznie edytowano 1 raz
kinia0406
 
Posty: 12698
Dołączył(a): So, 07.05.2005 19:15

Postprzez kardolinka Cz, 26.07.2007 18:55

Och! Dziękuję. Będę robiłą zdjecia moich rysunków i obrazów, skoro Wam sie podobają :) Przesyłam Wam wszystkim BIG uśmiech :D
Avatar użytkownika
kardolinka
 
Posty: 235
Dołączył(a): Pn, 23.04.2007 14:23
Lokalizacja: z

Postprzez dj Cz, 26.07.2007 18:56

hihi że niby taka nagroda:P no to czekamy:P no i odsyłam swój uśmiech:)
Avatar użytkownika
dj
 
Posty: 1368
Dołączył(a): Śr, 18.04.2007 13:52
Lokalizacja: Leszno/Poznań

Postprzez kardolinka Pt, 27.07.2007 10:10

Zrobiłam nowe zdjecia. "Zdjęcia jak zdjęcia" :)
Namalowałam coś nowego, nowymi wodnymi pastelami, ale mi się nie podoba, bo zrobiłam pod złym kątem most, i wygląda jakby most leżał na wodzie XD Nie chce mi się poprawiać, a takiego "czegoś" Wam nie będę prezentować, bo jest kiepskie :lol:

To są miniatury.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dziwaczne trochę te zdjęcia, ale nie wiedziałam co sfotografować, to robiłam zdjęcia koralikom, w końcu jestem Karolcią XD

W internecie znalazłam uroczy obrazek, nie może obrazek nie jest uroczy, ale dzieci na nim tak :)
Obrazek

Miłego dnia.
Avatar użytkownika
kardolinka
 
Posty: 235
Dołączył(a): Pn, 23.04.2007 14:23
Lokalizacja: z

Postprzez kardolinka Śr, 08.08.2007 21:01

Nowy felieton :)

Komputer mnie odstrasza. Czasami czuję się w stosunku do niego bezradna. To nie jest człowiek nie czuje, a mimo to wyznaję mu tyle rzeczy. Tyle o mnie wie. Boję się pisać na komputerze. Po prostu się boję! Kiedyś napisałam na nim pracę na angielski, na kilka stron, gdy już miałam ją zapisywać, komputer się wyłączył, bo prąd został odłączony na dwie minuty. Nie lubię na nim pisać wierszy, opowiadań, nie potrafię się skupić na tym co piszę. Myślę o tym, że muszę poprawić jakieś słowo, bo kiedy piszę szybko palce nie trafiają w odpowiednie klawisze, i wszystkie słowa przybierają nie odkrytą formę. Nie lubię pisać na nim listów. Za bardzo się tym egzaltuje, kiedy muszę coś szybko napisać, lub wysłać maila, na temat czegoś co mnie bardzo ekscytuje, wszystko się plącze, oczy mnie bolą, zaczynam się garbić, i później muszę poprawiać te wszystkie błędy, które zrobiłam pisząc podczas przypływu emocji. Teraz piszę na komputerze, i co chwilę zapisuję plik, żeby nic nie umknęło, bo komputer jest już włączony cały dzień, i może sam się wyłączyć. Ostatnio dosyć często mu(komputerowi) się to przytrafia.

Nie lubię komunikatorów internetowych, nie ma w nich żadnej prawdy. Opowiadam coś drugiej osobie, a ona wysyła mi emotikony, lub bezuczuciowo odpisuje pojedyncze „aha”, „no”, „ rozumiem”. Rozmowa ogranicza się tam do zaledwie dwóch zdań(maksymalnie). Żadnego wysiłku dla umysłu! Nic! Jeżeli nie wiesz jak słowami wyrazić uczucia masz tysiące „emotek” , które odciążą cię od wielkiego ciężaru jakim jest myślenie. Od pewnego czasu przestałam interesować się obowiązującymi skrótami słów, jakie są używane w „ gg world”. Koleżanka pisała, że idzie do „manu”, zaczęła używać skrótów typu : „thx”, „zw” , „nom”, „oka” , „omg”, „ema” itd. Mogłabym jeszcze dużo wymieniać, ale w tej chwili nie potrafię sobie więcej przypomnieć. Początkowo z tych uproszczeń nic nie rozumiałam, kiedy już się „ogarnęłam”, zaczęłam używać tego nowego„języka”, choć nie w takim stopniu jak to robili moi znajomi. Jeszcze czegoś takiego, chyba nie było. Zaczyna się tworzyć język internetowy. Ludzie w całym tym „świecie” posługują się skrótami, których nie rozumie człowiek, który nie posiada komputera. To jest taka zamknięta grupa. Ciekawe w jakim kierunku do pójdzie…? Może za kilkadziesiąt lat, ludzie w internecie będą się posługiwać jakimiś specjalnymi kodami, znakami, a może po prostu będą się widzieć tak jakby to wszystko działo się w rzeczywistości.
Od komunikatorów odstrasza mnie kilka rzeczy:
Po pierwsze, nigdy nie zastąpi to prawdziwej rozmowy, twarzą w twarz. Po drugie. Ludzie piszą zbyt szybko, niechlujnie, nie używając polskich liter. Wiem, bo sama nabyłam tę wadę poprzez szybkie rozmowy z koleżankami po powrocie ze szkoły. Po trzecie, nie wyrażamy emocji słowami, nie patrzymy sobie w oczy, nie widzimy reakcji drugiej osoby, nie słyszymy oddechów branych przed kolejnym trudnym do wypowiedzenia zdaniem. Pomimo tych wad, sądzę, że komunikatory internetowe są bardzo przydatne. Jeżeli jesteśmy chorzy, a musimy wziąć od kogoś notatki, to szybko możemy je dostać przez internet, kiedy chcemy spytać się kogoś o coś ważnego, od razu uzyskamy odpowiedź. Wszystko dzieje się w znacznie szybciej niż rozmowa prowadzona przez pocztę internetową, nie wspominając już o poczcie polskiej.

W internecie najbardziej denerwuje mnie jego sztuczność. Wszystko jest nie prawdziwe. Nic nie można dotknąć, powąchać, a ja bym tak chciała! Kiedy czytam opowiadanie na komputerze, chciałbym poczuć szemrzące kartki pod opuszkami palców, ich zapach i nastrój. Przed komputerem wszystko co związane ze sztuką traci na wartości, nie jest już tak fantastyczne jak było w tej zmaterializowanej formie.
Ludzie za to zyskują na urodzie, szczególnie w opisach, które sami tworzą. Są piękni, inteligentni, szczęśliwi i myją zęby dwadzieścia razy na dzień. Szkoda, że nie można poczuć czy im ładnie pachnie z budzi! Nie, lepiej nie. Wolę nie ryzykować.

Mimo to Internet pomaga mi rozwiązywać wiele spraw szybciej i łatwiej. Jest dobrym miejscem do zawierania przyjaźni, choć na pewno nie może być jedynym. Ludzie zachowują tu dystans do siebie, do innych. Mają szansę napisania tego co naprawdę myślą, a każdy może powiedzieć, że ma inne zdanie. Na blogach piszą o swoich kłopotach i radościach, realizują swoje pasje.
Czy dzisiejszych czasach można spokojnie powiedzieć „Komputer najlepszym przyjacielem człowieka” ? Nie wiem. Moim na pewno nie jest, bo się go boję! Wolę swojego psa. On mnie zawsze rozumie, a ja go zażarcie bronię, choć powinno być odwrotnie. Przepraszam, ze dywaguję.
Jedni mają komputer, który zastępuje im częściowo prawdziwe życie. Mają sklepy, domy, gry i zabawy. Drudzy muszą się komuś zwierzyć, i to jest ich najlepszy przyjaciel. A inni są po prostu zwykłymi użytkownikami. Do takich należę.

Liczę na to, że skomentujecie i wytkniecie mi moje błędy :) Pozdrawiam

Karolcia
Avatar użytkownika
kardolinka
 
Posty: 235
Dołączył(a): Pn, 23.04.2007 14:23
Lokalizacja: z

Postprzez Cletoris Veritas Śr, 08.08.2007 21:39

nie chciej tego
Avatar użytkownika
Cletoris Veritas
 
Posty: 5334
Dołączył(a): Pn, 04.04.2005 15:32

Postprzez Magdalena83 Śr, 08.08.2007 21:42

Aro!!
Avatar użytkownika
Magdalena83
 
Posty: 4144
Dołączył(a): Śr, 23.08.2006 16:30

Postprzez Cletoris Veritas Śr, 08.08.2007 22:20

co ?
Avatar użytkownika
Cletoris Veritas
 
Posty: 5334
Dołączył(a): Pn, 04.04.2005 15:32

Postprzez kardolinka Cz, 09.08.2007 09:07

Nie Aro, proszę powiedz co Ci się nie podoba. Jeżeli jest beznadziejny to zrozumiem, bo to mój trzeci felieton, i moze mi nie wychodzić. Starałam się, ale się nie obrażę jak mnie skrytykujesz.
Avatar użytkownika
kardolinka
 
Posty: 235
Dołączył(a): Pn, 23.04.2007 14:23
Lokalizacja: z

Postprzez Cletoris Veritas Cz, 09.08.2007 16:03

felieton spoko ,fajny
Avatar użytkownika
Cletoris Veritas
 
Posty: 5334
Dołączył(a): Pn, 04.04.2005 15:32

Postprzez kardolinka Cz, 09.08.2007 16:57

To fajnie. Ale może coś nie tak, bo napisałeś "nie chciej tego". Ja z chęcią przeczytam jakieś spostrzerzenia. Moż popełniam jakiś błąd. Sądzę, że jest lepszy od tego pierwszego. Powstrzymywałam swoją skłoność do pisania o sobie, jak, tylko mogłam. :) Zrobiłam też więcej odstępów, bo ktoś mówił, że ciężko się czyta, kiedy ich nie ma.
Pozdrawiam serdecznie

Karolcia
Avatar użytkownika
kardolinka
 
Posty: 235
Dołączył(a): Pn, 23.04.2007 14:23
Lokalizacja: z

Postprzez Cletoris Veritas Cz, 09.08.2007 17:38

to byl zart.
Avatar użytkownika
Cletoris Veritas
 
Posty: 5334
Dołączył(a): Pn, 04.04.2005 15:32

Postprzez kardolinka Cz, 09.08.2007 17:47

Aha. To Cię źle zrozumiałam, bo się wystraszyłam, że jest słaby :lol: No nic, na przyszłość zapamiętam, że nie należy rozumieć Cię doslownie :)
Avatar użytkownika
kardolinka
 
Posty: 235
Dołączył(a): Pn, 23.04.2007 14:23
Lokalizacja: z

Postprzez Cletoris Veritas N, 12.08.2007 16:59

nie jestem slaby ale mam inna wade.

jestem zbyt szczery.
Avatar użytkownika
Cletoris Veritas
 
Posty: 5334
Dołączył(a): Pn, 04.04.2005 15:32

Postprzez kardolinka Cz, 16.08.2007 11:13

Byłam wczoraj u babci. Robiłam zdjęcia i czytałam. Boskooo! Nizej macie zdjecia...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Resztę zdjęć dodam później, bo rodzice na siłę wyciągają mnie z domu, po nową kabinę prysznicową. Zobaczyli, że są jakieś nowości, że muzykę można puszczać, i uparli się na hydromasaż. Ech..starzeją się, albo ja.
Pozdrawiam wszystkich
Karolcia
Avatar użytkownika
kardolinka
 
Posty: 235
Dołączył(a): Pn, 23.04.2007 14:23
Lokalizacja: z

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasza twórczość



cron