Pola Negri...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Pola Negri...

Postprzez martunia--22 N, 16.09.2007 14:20

Dzień dobry Pani Krystyno!!!
Wpadł mi w ręce Pani zbiór felietonów "Różowe tabletki na uspokojenie". Sama książka fenomenalna, ale nie o tym chciałam pisać. W jednym z felietonów napisała Pani, że jako dziecko odwiedzała Pani pewne miasto, ale niestety teraz już nie pamiętam nazwy. Bywała Pani w miejscu, gdzie, jak Pani pisze, była umieszczona tabliczka, że urodziła się tam Pola Negri. Otóż pragnę sprostować - Pola Negri, czyli Apolonia Chałupiec urodziła się w moim mieście, Lipnie. Być może już Panią ktoś wcześniej poinformował, bo zaczęło być głośno o tym fakcie - w tym roku w Lipnie odbył się festiwal filmu nazwany imieniem Poli Negri, zaś obecnie został zawiązany komitet budowy pomnika Poli Negri na bulwarach w naszym mieście. Jeśli Pani już coś wie o tej sprawie, to przepraszam, że zajęłam czas, jednak nie mogłam pozostawić tego felietonu bez echa :wink: pozdrawiam serdecznie
martunia--22
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 16.09.2007 14:11

Postprzez Krystyna Janda N, 16.09.2007 16:41

Może w Lipnie, ale tam była taka tabliczka , pamiętam ją z dzieciństwa. A gdzie jest Lipno? Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja