zawsze patrz życiu w twarz!

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

zawsze patrz życiu w twarz!

Postprzez regrette So, 24.05.2008 08:48

Witam,

jest w Godzinach taki uporczywy wątek (nie wiem, czy przewodni, kino postrzegam bardzo subiektywnie): tak Virginia Woolf, jak i Laura Brown oraz Clarissa Vaughn są nieszczęśliwe, ale każdej inni powtarzają, że znają prawdę o ich życiu, że byliby zaiste szczęśliwymi ludźmi gdyby żyli tak jak one, albo w innym miejscu, że ich życie jest trywialne.

Obrazek

ja mam w głowie myśl podobnie uporczywą - gdzie my tak naprawdę jesteśmy, gdzie jest to jądro, soczewka, w której skupia się nasze istnienie, jego kolor, zapach, smak. W którym momencie nasze życie jest obrazem rzuconym przez pryzmat tej soczewki. uporczywa i męcząca myśl...

Śniło mi się jakiś czas temu - i podzielę się tym snem nieco zuchwale - piliśmy, nie wiem czy tu we Wrocławiu, czy u Pani w Warszawie - kawę z mlekiem kokosowym. W jednym z postów pisała Pani, że pije raczej dobrą herbatę. A moja "Janda" pije kawę z mlekiem kokosowym i już! ;) Przewrotność for internetowych... A ze snami nie dyskutuję, jedyne miejsce którego nie mogę skontrolować to moja podświadomość, a do tego przez ostatnie lata za dużo Freuda mi do głowy nakładziono.

Wyjątkowo zimny maj, Pani Krystyno. A mnie tak do życia słońce potrzebne! Pozostaje mi w tym roku albo solarium, albo emigracja do innej strefy klimatycznej (a poważnie, fototerapia to podobno niezły wynalazek)

mimo wszystko pozdrawiam ciepło!
Piotr.

PS.
Meryl Streep dzierży u mnie palmę pierwszeństwa w kategorii 'aktorka zagraniczna'.
Rzecz jasna, polska palma w Pani dłoni (nomen omen, między innymi z powodu Przesłuchania, o którym ostatnio była mowa na forum). I tylko Maja Komorowska (genialna w Cwale u Zanussiego!) jest w stanie iść z Panią w konkury. Potem długo, długo nikt!

Obrazek
Avatar użytkownika
regrette
 
Posty: 619
Dołączył(a): Wt, 04.12.2007 01:17
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Krystyna Janda Pn, 26.05.2008 21:38

Oj panie Piotrze, zimny maj zmieni sie w ciepły czerwiec i nie mówmy o nieszczęściach. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja