Kształtowanie osobowości

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Kształtowanie osobowości

Postprzez Judyta1 Śr, 26.11.2008 21:54

dziennik.jpg
[b]Przejrzałam kilka ostatnich postów.Sporo było na temat urody.To wewnętrzne piękno nadaje blask,który odbieramy zmysłami,ale ja nie o tym chciałam.Nie mogę sobie poradzić z pytaniem:czy literatura i teatr ma wpływ na nasze życie i kształtowanie osobowości? często książkę traktujemy niczym gazetę-odkładamy i zapominamy.Teatr-czy przesłanie trafia do widza? Chodzimy do kościoła,ale czy wychodzimy z mocnym postanowieniem poprawy?
Pani Krystyno! jeszcze nie tak dawno całe pokolenia były wychowywane na Mickiewiczu,Sienkiewiczu,Żeromskim.
Do bibliotek zaglądają emeryci i uczniowie (po lektury).Wychodzi na to,że literatura i teatr to jedno,a życie drugie.Wiem i ufam,że kanon światowej literatury,powróci do łask i będzie służyć młodemu pokoleniu.Służyć,a może i zmieniać je na lepsze.Serdeczności-K*
Judyta1
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 17.11.2008 23:02

Re: Kształtowanie osobowości

Postprzez Krystyna Janda So, 29.11.2008 07:23

Sądząc z mojej drogi, głównie ukształtowały mnie lektury, film, malarstwo, poezja, ludzie....liseum plastyczne, filharmonia ( snobowanie się na chodzenie na koncerty) studium baletowe...kształtuje otoczenie i wzorce tam widziane, a to było moje "otoczenie", tylko że ja takiego szukałam. Zależy kto czego szuka. Moim nieskromnym zdaniem teatr i ja , moje role, kształtują widzów, mam listy, dowody, spotkania...za mało jest tylko lansowany snobizm na życie ze sztuka w symbiozie. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja