Szpital na Niekłańskiej

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Szpital na Niekłańskiej

Postprzez Jureczek So, 20.12.2008 13:37

Tak blisko jest szpital ode mnie.
Ale trafić nie jest zbyt łatwo, a ja już wiem o co mnie zapyta młoda mama z dzieckiem prowadzonym za rękę, czy kierowca samochodu niepewnie jadący tymi wąskimi uliczkami Saskiej Kępy.

Tak o drogę do Szpitala pytają. A jak postoi się w kolejce do rejestracji to uslyszy się nazwy miejscowości skąd dziecko przyjechalo - Mińsk Mazowiecki, Grójec, Piaseczno i z dalszych miejsc też przyjeżdżają już na godzinę ósmą są tutaj.Tutaj są oddziały specjalistyczne wyposażone w odpowiednią aparaturę , na wizytę w których dzieci przyjeżdżają ze skierowaniami, kiedy nadejdzie ich kolejka.

Zagubiła się mi gdzieś książka autorstwa Hani Faryny Paszkiewicz (moja koleżanka z LO Prusa na Kępie) tytul ksiązki Saska Kępa. Ale z pamięci zacytuję te piękne słowa Hani.

Szpital powstał z wielkiej miłości. Ambasador Hiszpanii w Polsce tak ukochał Polskę, że po skończeniu pobytu jako ambasador został jako architekt i zaprojektowal ten Szpital na Niekłańskiej.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ___ _ __ _ _

Droga Pani Krystyno,

Odnalazlem książkę Hani, i nazwisko architekta

Manuel Sanchez Arcas (1887- 1970)

Szpital byl oddany do użytku w marcu 1959 r.
Jureczek
 
Posty: 2523
Dołączył(a): N, 20.05.2007 09:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szpital na Niekłańskiej

Postprzez Krystyna Janda Śr, 24.12.2008 02:28

Bardzo ,dziękuję. Pozdrowienia .
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja