Szaniawski-"Dziewięć lat"

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Szaniawski-"Dziewięć lat"

Postprzez anna jadwiga nowak Cz, 22.01.2009 00:36

Szanowna Pani Krystyno,

w archiwum Instytutu Teatralnego znalazłam recenzje spektaklu "Dziewięc lat" z 1976 wg dramatu Szaniawskiego. Posiada może Pani nagranie z tego spektaklu? Już tłumaczę, o co chodzi:
zawzięłam się i postanowiłam napisać prace doktorską na temat Szaniawskiego w teatrze.
Napisałam już na ten temat prace magisterską, ale widząc jak mało jest na ten temat opracowań postanowiłam zająć się tym. Niestety- okazuje się, że poza 5 spektaklami, które opisąłam w pracy mgr oraz 3 które udało mi się nieodpłatnie pożyczyć z redakcji tetaru tv jest kłopot. W teatrze Tv było około 30 realizacji dramatów Szaniawskiego: często są to "perełki" teatralne, a niestety telewizja piętrzy trudnosci z udostępnieniem. to jest możliwe, ale za przegranie każdej płyty życzą sobie niezłe sumy. Napisałam do Pani, bo mam cichą nadzieję, że może posiada Pani coś, albo chociaż podzieli się wspomnieniami ze spektaklu z 1976 r. Mam śmiały zamiar napisać tę pracę nawet jeśli by mnie to kosztowało spędzić wakacje na niemieckim polu i zbierać ogórki. Proszę mi wybaczyć bezpośredniość, ale jak słyszę od dyrekcji teatrów, że nigdzie nie ma zarejestrowanych spektakli -nawet tych z lat dziewięćdziesiątych to mnie szlag trafia. Teatr telewziji jest o tyle "wygodny", że nagrania być muszą:)
pozdrawiam
Anna Nowak
anna jadwiga nowak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 22.01.2009 00:20

Re: Szaniawski-"Dziewięć lat"

Postprzez Krystyna Janda N, 25.01.2009 21:49

Niestety nie mam tego nagrania. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja