człowiek w potrzebie www.schodolaz.ipon.pl

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

człowiek w potrzebie www.schodolaz.ipon.pl

Postprzez joa_bor Pn, 16.02.2009 23:51

Szanowna Pani Krystyno,

zwracam się do Pani z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego Fundacji Pomocy Osobom
Niepełnosprawnym "Ratownik Górniczy", na konto pomocnicze utworzone przez Fundację dla mojego męża,
Artura.

Piszę do Pani ponieważ jest Pani Osobą doświadczoną i mądrą.
Mój mąż- Artur- jest osobą niepełnosprawną z orzeczeniem o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Od
kilkunastu lat zmaga się z chorobą zaliczaną do dystrofii mięśniowych (dystrophia musculorum progressiva typ Bethlem'a) i wymaga stałej pomocy innych osób. Obecnie ma 32 lata. Porusza się na wózku inwalidzkim, ale poza mieszkaniem, jest mu niezbędna pomoc. Mieszkamy tylko we dwoje i jesteśmy zdani na siebie, a i ja jestem również osobą niepełnosprawną, z pierwszą grupą inwalidztwa (mam niedorozwój rąk).

Obydwoje jesteśmy osobami aktywnymi. Staramy się realizować w pracy i życiu społecznym, i nie być dla nikogo ciężarem. Sytuacja nasza jednak jest o tyle trudna, że mieszkamy w bloku na 2 piętrze i nie możemy zrobić podjazdu do budynku.

We Francji jest produkowany wózek elektryczny-schodołaz Firmy TopChair http://pagesperso-orange.fr/topchair/. Jednak koszt tego wózka zdecydowanie przekracza nie tylko nasze możliwości finansowe, lecz także kwotę, którą można by uzyskać z dofinansowań systemowych. Wózek ten działa na podczerwień, jest bardzo stabilny i pokonuje schody bez pomocy osób drugich, a tylko taki wózek spełni swoją funkcję w naszej sytuacji. Jednak koszt takiego wózka to ok. 12 600 €.

Szanowna Pani Krystyno, zwracam się do Pani, jako Osoby posiadającej szereg kontaktów i możliwości o POMOC także w rozpowszechnieniu tej informacji wśród Pani Znajomych, Przyjaciół oraz o przekazanie 1% podatku dochodowego na konto Fundacji z dopiskiem "dla Artura" i/lub darowizny na konto pomocnicze Fundacji nr 72 1020 2528 0000 0902 0237 3173.

Pomoże Pani w ten sposób zrealizować moje marzenie o normalnym życiu dla Artura a także dla mnie.

Aby przekazać 1% należy:
· w dokumencie PIT, w części: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI
POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) podać wysokość deklarowanej wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty
odpowiadającej 1% podatku należnego,
· podać nazwę: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Ratownik Górniczy" i numer wpisu do
Krajowego Rejestru Sądowego KRS: 0000270272,
· w następnej części "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE" należy wpisać w rubryce cel szczegółowy 1%: dla
Artura.
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

Joanna Borkowska-Olejniczak

PS. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie http://www.schodolaz.ipon.pl


Jeżeli Ktoś z Forumowiczów zechciałby pomóc w tej sprawie, to niewątpliwie ten gest przybliży mnie i Artura ku celowi.
joa_bor
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 16.02.2009 23:43

Re: człowiek w potrzebie www.schodolaz.ipon.pl

Postprzez Krystyna Janda Wt, 17.02.2009 09:07

Pozdrawiam pania . Ja przekazuje swój 1% na Fundacje SYNAPSIS z którą jestem związana od lat. Zajmuje się ona dziećmi z autyzmem. Dziekuje za list.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja