Aktorstwo...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Aktorstwo...

Postprzez hoczyk Pt, 06.03.2009 19:31

Droga pani Krystyno!
Prosze mi wybaczyc, że zwracam sie do Pani w tak bezpośredniej formie, jednak nie znam nikogo, kto mógłby mi tak jak Pani pomóc w moim problemie. Mam na imię Mateusz, jestem uczniem III klasy gimnazjum i niedługo zacznę naukę w liceum. Marzę o zostaniu aktorem... Chodzę na kółko teatralne w mojej szkole. Mieszkam na wsi, dość daleko od ośrodków kultury wysokiej takich jak teatry. Moja miejscowość leży między Łęczycą a Kutnem, raczej daleko od Łodzi, o Warszawie nie wspominając:) Liceum wybieram pod kątem tego, zeby w mieście w którym będę sie uczył działał jakiś choćby malutki teatr. Wybrałem liceum w Łeczycy, bo w tamtejszym Domu Kultury działą Grupa Teatralna. po liceum chciałbym zdawac do Szkoły Aktorskiej, do Łodzi. Po pierwsze, ze to stosunkowo blisko, a po drugie że to jedna z najlepszych szkół Aktorskich. Jednak mam malutki problem... Może to banalne, więc przepraszam, że zabieram cenny czas, ale czy mam jakieś szanse na zostanie aktorem mimo nie najlepszych ocen z WF-u? Mam nadzieję, że wie Pani o co mi chodzi...
Dziękuję za poświęcenie mi chwili z pani życiorysu:) prosze o choćby jak najbardziej lakoniczną odpowiedź:) Mateusz "Hoczyk"

PS: Oglądałem w Teatrze Telewizji spektakl "Związek Otwarty". Była pani wspaniała! Wraz z "Upiorem w Operze", "Związek" jest moim ulubionym spektaklem:) Pozdrawim gorąco!!!
hoczyk
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz, 05.03.2009 21:04

Re: Aktorstwo...

Postprzez Krystyna Janda Pt, 06.03.2009 21:54

Oczywiście ze bez dobrego stopnia z WFu też się udaje. Ale jest jakiś tam egzamin ruchowy, chodzi raczej o poczucie rytmu jednak. Byle był talent no i prawda. Niech pan uważa na te Kółka Teatralne bo one manierują , uczą czasem niedobrych rzeczy , nawyków, melodii, Prosze się kierować własnym słuchem i rozumem. Prawda i prostota. Dobry gust to składnik podstawowy aktorstwa. Prawdziwemu talentowi ani nikt i nic nie zaszkodzi ani nie pomoże . To stara prawda.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja