Kochana..

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Kochana..

Postprzez Magnolia So, 16.05.2009 22:27

znalazłam w szufladzie wydruk z dziennika, wzruszający... bez daty.. ale udało mi się go namierzyć:

„Wydrukowałam ten pierwszy rok, w całości od września 2000 do września 2001, i nadziwić się nie mogę! Dałam mężowi do czytania. Ten zbaraniał. Nigdy tego nie widział, nie czytał. Zrobił oczy jak filiżanki - tyleś nasmarowała przez ten rok! Zabraknie papieru do drukarki w Milanówku, żeby to drukować dalej, a przed tobą jeszcze dwa lata do wydrukowania. Zwariowałaś! Marcel Proust, Tołstoj, i Lew, i Aleksy razem, to przy tobie "pikusie", jeśli chodzi o ilość! Zaczął to czytać, nie może przebrnąć! Na początku chciał poprawiać, skreślać, wyrzucać, po przeczytaniu zapisków z dwóch miesięcy przyszedł do mnie i powiedział: - Krysiu, z tym się nic nie da zrobić. Ani skrócić, ani uszlachetnić, ani dokonać wyboru, bo to jest groch z kapustą, wolne pasmo skojarzeń, bałagan totalny... i albo to ktoś polubi, albo niech nawet nie dotyka.
O matko!
No nic, płodzę dalej w radosnej beztrosce.”


A ja nie tylko polubiłam, ale pokochałam, te słowa...., które wzruszają, wywołują uśmiech, poprawiają duszy stan, są mądre, inteligentne, ciepłe i bez nich nie można już...

Bardzo lubię to zdjęcie:
Obrazek

i oczywiście to, takie ciepłe, delikatne... które jest wspomnieniem dawnej strony...
Obrazek

A w ogóle, nie mogę pogodzić się z faktem, że niektóre spektakle schodzą z afisza... że już nie ma MAŁEJ.. TEGO NAJWAŻNIEJSZEGO, NAJBARDZIEJ PORUSZAJĄCEGO... Miałam to ogromne szczęście by widzieć Go wielokrotnie. Nigdy Go nie zapomnę, pozostanie we mnie głęboko... na zawsze..
Obrazek

Jak przebiegają próby Bagdad Cafe?

Pozdrawiam ciepło!
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: Kochana..

Postprzez Krystyna Janda N, 17.05.2009 10:20

Dziękuje za to wspomnienie. Za zdjęcia. Pozdrawiam. Próby jeszcze przygotowawcze, to wielki materiał. Dziś dzień pracy z panem Poniedzielskim nad przekładami tekstów "Męskich". Jutro próba muzyczna z paniami. Powoli , powoli...
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja