Kobiety i Kultura

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Kobiety i Kultura

Postprzez amc N, 21.06.2009 21:21

Droga Pani Krystyno,

wiem że nie powiem nic odkrywczego, ale się chciałam poegzaltować
weekendowo
jest Pani nieziemsko fotogeniczna :oops: :oops:
mimo mojego braku wiedzy/umiejętności robienia tzw. "dobrych zdjęć" na każdym wyglada Pani
dobrze/bardzo dobrze/fantastycznie/super/ etc. BEZ Photoshopa...
i mimo tego ze tam było BEZNADZIEJNE światło, nie wiem kto je ustawiał(a) ale :evil:
dowód załączam:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z uśmiechem słuchałam dziś Pani Prof. Fikus. Pamiętam jaki popłoch wśród studentów wzbudzała na moich pierwszych studiach. Ona wtedy wykładała w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego (przepraszam za nazwę, ja jej nie wymyślałam) i już ta sama nazwa instytutu "straszyła" a popłoch dodatkowo wynikał stąd że na egzaminie zadawała pytania... na myślenie. Nie z wykucia. No to straszne, nie?
No cóż mój u niej egzamin to dobrze pamiętam. Jak mi zadała pytanie to do dziś pamętam odpowiedź.
No i pamiętam to wielkie zdjęcie a właściwie plakat z Wałęsą co wisi na ścianie jej gabinetu.

Obrazek

a tak poza tym to moje serce (jak zawsze) podbiła Pani Prof. Środa.

Obrazek

Jak ona ładnie, klarownie, rzeczowo mówi. Bez zjadliwości pani Graff. No i na temat. Nie to co pewne dwie panie uprawiające mocną auto-prezentację. Już wiem czemu jednej z nich przeczytałam tylko jedną książkę i akurat nie o rodzeniu i nie o podpaskach tylko o zdradzie małżeńskiej. Widać z tym tematem też się autorka oswajała. Co zabawane drugie pół książki pisał jej mąż czy też ogólnie jej tzw. facet. Drugiej z tych pań jakoś żadnej książki nie przeczytałam (no jednak trochę mi głupio że nie ale nie mogę się przemóc), już film mi wystarczył. A i ten widziałam tylko ze względu na Danutę Stenkę.

A tak na serio mówiąc to wypowiedź Pani Holland mnie głęboko zasmuciła. Oni na prawdę przegłosowali TAKIE COŚ?
i już nie będzie TVP Kultura? i Teatru TV?
k...
widać będę już tylko w TV oglądać Wiadomości/Panoramę oraz Arte, Discovery i Animal Planet. Aż nie nie jestem ciekawa co będą oglądać Ci którzy nie wykupili sobie pakietów "Nauka" i "Kultura" w swoich kablówkach, albo ci co wcale nie mają kablówki, telewizji N itp.

No i .. przeczytałam gdzieś że statystyczny Polak (wliczając to dzieci w wieku szkolnym) czyta 1 książkę rocznie. Zakładając że ja czytam 1 na miesiąc (zaniżam, ale załóżmy) to znaczy że 11 osób dookoła mnie nic nie czyta. Wolę nie komentować tego stanu rzeczy.

kobieco pozdrawiam (o zgrozo) znad książki,

A.
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kobiety i Kultura

Postprzez Krystyna Janda Pn, 22.06.2009 07:07

NO cóż, czytajmy, uczmy się , zwiedzajmy, starajmy się rozumieć, zarazić, nauczyć, wzruszyć, zachwycić, ukraść serce dla pięknego , mądrego, odkrywczego, odważnego...nie ma innej drogi. Bardzo Panią pozdrawiam i dziękuję.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja