"Od czasu do czasu"

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

"Od czasu do czasu"

Postprzez Nadia_ Pn, 29.06.2009 14:35

Moja Ulubiona Pani Krysiu,

obejrzałam Teatr Telewizji "Od czasu do czasu" i jestem zachwycona. Wielu współczesnych reżyserów filmowych powinno czerpać inspirację z TeatruTv. Ostatnio na prawie każdym filmie przysypiam, a "Od czasu do czasu" oglądałam prawie że z wypiekami na twarzy. Momentami byłam przerażona tym, jak wiele można poświęcić dla pieniędzy i stanowisk, chwilami odstraszało mnie to, jaki człowiek bywa okrutny dla drugiego człowieka, by zaraz znowu uwierzyć, że jednak ludzie potrafią być dla siebie dobrzy i życzliwi. Spektakl dał mi jakąś irracjonalną wiarę w to, że nic nie jest jeszcze przesądzone, że wszystko może się zmienić, że nasza przyszłość zależy od nas...

Oglądanie Pani w "Od czasu do czasu" było prawdziwą przyjemnością, ucztą dla ducha. Scena, w której Lala wbiega do sypialni Pani postaci i oznajmia, że jest siłą dominującą, wypada karykaturalnie, bo od razu okazuje się, że to Ela panuje nad całą sytuacją. Stanowczość, w którą wyposażyła Pani swoją postać, czuć nawet przez szklany ekran. Nie znam drugiej aktorki, która z takim urokiem potrafiłaby zagrać złość i zdenerwowanie. Ciepło i empatia, z pomocą których konstruuje Pani rolę, sprawiają, że oczy stają się mokre ze wzruszenia. To szczęście, że spektakl mam nagrany, że mogę się cofnąć i zobaczyć jakiś fragment po raz kolejny. Dzięki temu mogę dokładnie analizować wszystkie Pani gesty, mimikę, spojrzenie...
Oj, chciałoby się mieć tysiące oczu, gdy się Panią ogląda! Bardzo dziękuję za tę rolę.

Przesyłam mnóstwo uśmiechów,
Nadia
Nadia_
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt, 10.08.2007 10:42
Lokalizacja: Kraków/Bydgoszcz

Re: "Od czasu do czasu"

Postprzez Krystyna Janda Wt, 30.06.2009 20:57

Dziękuję. To niespodzianka dla mnie ta powtórna emisja. Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron