HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 11.07.2009 14:19

Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana So, 11.07.2009 14:29

Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 11.07.2009 15:01

a ja dziś miałam w nocy podobną rozmowę Kici z nocnym motylem, ona to sobie odespała w dzień a ja?
http://www.youtube.com/watch?v=z3U0udLH ... re=related

Ściana dzięki za Panią Olgę - kiedyś dawno dawno temu nie wyobrażałam sobie, że mogę odpuścić kolejny odcinek
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa So, 11.07.2009 17:02

Pssst, Ścianuś, spisz Ty se...? Śpij...a ja Cię przykryję kołderkOM...

To ten...Druhny też lubiOM jak Ścianusia się wkurza, że aż tynk leci? Luuuuudzieeee, całe pióra w tynku! Aaaaaaaapsiiiiiiiiiiiiik!!!!!!!!!!!!!!!

Ścianuś, mam i ja coś dla Ciebie. Budzik z Polska, może być? Jak tu zajrzysz rano i mi się nie uśmiechniesz, to dorbaldie jak się odwinę...jak Cię walnę w ten gupi tynk, to aż zobaczysz Gwazdozbiór Skorpiona, hihi...ufff...

Voila:

http://www.youtube.com/watch?v=xKAJcRzHyps
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa So, 11.07.2009 18:03

I jeszcze Atramentowa Rumba. Uwielbiam Stasię...

Atrament nocy serca zatruwa rytm
I gwiazdy już nie świecą i księżyc znikł
Strwożona myśl jak w klatce ptak
Trzepocze się o pręty krat
Czy będzie świt
Czy będzie dzień
Czy umarł świat

Mówiłeś – przyjmij w darze spokojny sen
To wszystko o czym marzysz kochana wiem
Czułością swą obejmij mnie
Ja nigdy nie porzucę cię
Ukoję ból
Pogrzebię strach
Na duszy dnie

Słońce
Nie kryj swych promieni skrzących
Daruj mi swój żar gorący
Cały blask podaruj mi

Słońce
Nie kryj się za horyzontem
Ogrzej sny na jawie drżące
Pozwól żyć
Szczęśliwe dni

Co mi zostało z życia prócz czterech ścian
Nigdy nie chciałam wiele, co dzisiaj mam
Dobry sen znikł wchłonięty w czerń
Nie został nikt co kochał mnie
Nie mam już nic
Nie ma już nic
Nie ma już mnie

Słońce
Chowasz się za chmur opończę
Gaśniesz jak nadzieja drwiąco
Tulisz mrok
W promieniach krwi

Słońce
Ta noc nigdy się nie skończy
Anioł zły na dno mnie strąci
Los jak kat
Zatrzaśnie drzwi

Wykonanie: Stanisława Celińska & Los Locos

http://www.youtube.com/watch?v=l32CPSPG ... re=related
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Beth So, 11.07.2009 22:36

Dziekuje Teremi, bardzo dziekuje. Moze to bedzie lekarstwo na to, co mnie w zyciu drazni: luzie mnie po prostu olewaja, nie chca sluchac, nie rozumieja, patrza tylko na siebie... Chodzi o ludzi, ktorych znam badz poznalam w zyciu. Szkoda mi ich i ich przyziemnych problemow typu: lepsza kawa goraca czy zimna, z mlekiem czy bez mleka itd. Z litoscia patrze na to co sie dzieje u mnie w pracy. Coz, praca tez zbyt ambitna nie jest, ale przeciez sa ksiazki do czytania, ktore pomagaja w mysleniu i rozwijaniu slownictwa a nie tylko lacina podworkowa... Szkoda...
"Co jest Twoją pestką?
Miłość
A moją?"
Avatar użytkownika
Beth
 
Posty: 126
Dołączył(a): Wt, 07.07.2009 21:39
Lokalizacja: Otwock

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB N, 12.07.2009 02:31

I to jest, prosze panstwa, prawidlowa odpowiedz! Blue Lake w Mount Gambier (Australia Poludniowa). Ale napisalam, ze zagadka dziecinnie prosta, nie? Jezioro widzialam dwa razy, ostatnio w styczniu br., wracajac z wakacji. I chociaz wiedzialam juz, jaki widok mnie czeka, to jednak na chwile przytkalo. Bo ta niebieskosc w naturze jest porazajaca. Jezioro wypelnia krater wulkanu, jest glebokie, srednio 80 m. Lezy w granicach miasteczka i zasila je w wode. Latwo do niego dojechac: od strony Adelajdy to bedzie do centrum Mount Gambier i na prawo, a od Melbourne to tez do centrum, ale pozniej na lewo. Mozna je objechac albo obejsc trasa dla piechurow, co jakis czas sa punkty widokowe. A najlepsze na koniec: jest to chyba jedyne na swiecie jezioro, ktore zmienia swoj kolor. Bo ono jest niebieskie tylko latem, a poza tym stalowoszare. Przechodzi w blekit w listopadzie i trwa w nim do marca (podobno wtedy jest on najintensywniejszy, no to juz sobie nie wyobrazam), a pozniej znowu szarzyzna. Jest kilka teorii na wyjasnienie tego zjawiska, ale zadna nieudowodniona do konca na zelazobeton. Wedlug jednej nagrzana latem powierzchnia wody wywoluje reakcje chemiczne, ze niby cos tam tam sie wytraca i krystalizuje, wedlug innej to zasluga jakichs tam zyjatek. Acha, akurat uwierze. A obok, przez droge inny krater wypelniony przez Valley Lake i takich cyrkow tam nie ma, co widac na zalaczonym zdjeciu. Jest jeszcze teoria Starego, nieznana szerzej swiatu, ze gospodarze miasteczka na poczatku lata noca wrzucaja do jeziora specjalny skoncentrowany barwnik, a pozniej co kilka dni czy tygodni go uzupelniaja. A wszystko oczywiscie, zeby przyciagnac turystow. I prawie, prawie sie do niej przychylilam, a tu bach! i calkiem upadla. Bo podczas ostatniego spaceru wokol Blue Lake przeczytalam na jednej z tablic, ze juz odkrywcy jeziora zaobserwowali i opisali zjawisko. A moze Wy macie jakas?

Obrazek
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana N, 12.07.2009 06:22

Che HalYnko!

Sowus - czy Ty sie z galezi urwalas czy z dziupli wypadlas? Ze niby sie nie usmiechalam/usmiecham? Toz mi caly tynk popekal od tego rechotu, wkleic? I tak trwam w tym rechocie... troche to nudny stan, przyznam szczerze....eee tam...czego sie nie robi, zeby bylo milo i przyjemnie wsrod ludzi...inteligencja spoleczna, te sprawy.
Wiesz Sowus, ja to nawet list do Ciebie zkolazenkowalam, dorbaldie perla nad dzielami mi wyszla, ale sowie mysle "nie wkleje", nie bede odbierac Panu Fizykowi szansy na sukces, zwanej rowniez NagrodOM Nobla (kategoria: Litera..., tfu, Karykatura), co ne? W koncu glosuje Publicznosc. Albercia pyta, czy juz mozna slac esemesy, czy tez moze jest juz po ptakach (pardon, Sowus, za te ptaki!). Sowus, mam do Ciebie pItanie: Ty wez mi wytlumacz, jak krowie (pardon, Bronia, za te krowe) na rowie, dlaczego jak ja napisze cos (skup sie!) smiesznego, to mi sie zyczy luzu, poczucia humoru, dystansu do siebie, bo ja za cholerkunie nie kumam?! Tylko mi nie wciskaj, ze sOM rowni i rowniejsi, czy tego typu podiumowe bzdety, dobra?
PS Aaaaa.... i popraw literowke w tamtym temacie. Na inicjalach sie zna? No chyba, ze Ty w CIA robisz i wiesz wiecej i lepiej. Taaa...rowni i rowniejsi, dno!

Kangurzyco - jakby Ci to powiedziec, zebys mnie znowu nie przejechala walcem na oczach Publisi? Hmmm....No dobra - walne prostu z mostu: "Stary ma zawsze racje"! Auuuuc!
I pisz, pisz....im dluzej, tym lepiej. Szczekam na kolejny odcinek cyklicznego programu "Cd spraw zaleglych". Kategoria: Perla Dziel.

Teremi, czy Druhna wciaz spi? - Kabaret O.L. uwielbiam!!! Albercia mowi, ze jest poczucie humoru i PO-CZU-CIE HU-MO-RU, czek!
Pozdrowienia dla wyspanej Kici.

A Wszystkim zycze milej niedzieli. U mnie Swiety Deszcz.

PS # 9 "no bo tych, co sOM na luzie - nikt na bacznosc nie postawi", tra la la...
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez sonja N, 12.07.2009 06:38

czee Sciana! Nie to zebym byla dumna z tego, ze czytasz takze moje posty (phii!!jak to mowia Damy), ale ciesze sie, ze jezdem Twoja inspiracjOM, tzn jedna z wielu, ale jestem@AMJ :D pozdr.
Avatar użytkownika
sonja
 
Posty: 17740
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 23:50
Lokalizacja: z szarości ...

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana N, 12.07.2009 06:52

Cze Sonju,

no ba!

Pozdrowienia i u-smiechy.
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez Marysia N, 12.07.2009 07:30

Marysiu, ja stawiam jednak na naturę...Gdy na Wyspach Bahama (Grand Turk) zobaczyłam morze, zaparło mi dech w piersiach....zreszta zobaczcie.

Obrazek

PS Ściana, no, no, Towje notowania idą w górę. I to z podrapanym tynkiem. :lol:
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB N, 12.07.2009 09:31

Ściana, moja teoria taka: to Blue Lake to jedna wielka zmowa i sciema mieszkancow Mount Gambier. Czy w ogole ktos przyjezdny widzial to jezioro poza sezonem turystycznym?! Acha!
W ogolna nagrode zdjecia ogrodu w dziurze, ktory rowniez znajduje sie w Mount Gambier, a nazywa sie Umpherston Sinkhole albo The Sunken Garden. Mount Gambier lezy w regione Limestone Coast. Takich dziur w okolicy jest sporo, w niektorych mozna plywac i nurkowac, tak bardziej wyczynowo. Najpierw podziemne wody żłobily w wapieniu jaskinie, coraz wieksze i wieksze, az buch! ziemia zapadala sie, dach jaskini spadal na jej spod i robila sie tzw. dziura na gladkiej drodze. Ogrod zostal zalozony przez pana Umpherstona pod koniec XIX wieku. Podobno cudnie wyglada noca, bo jest podswietlany, dodatkowa atrakcje stanowi tlum possumow (pozdrawiam Maszmuna), ktore schodza sie tu na wyzerke.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 12.07.2009 11:17

Ścianuś, melduję posłusznie, że lYterówkę poprawiłam. Tylko tyle zrozumiałam. No, DNO.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Beth N, 12.07.2009 13:52

krzyś napisał(a):Beth, tak już jest z tymi ludźmi NIESTETY! I tu na forum bądź też przygotowana na takich ludzi NIESTETY! Ale nic nie będę uprzedzać faktów i ludzi -przekonasz się sama.
Aha, świetny masz ten podpis Edwarda Stachury. Podoba mi się, bo to mój ulubiony poeta oprócz Leonarda Cohena :wink:


Też uwielbiam Stachurę, a ludzie są tylko ludźmi i często zapominają o tym, że są śmiertelni... i że drugi człowiek to istota, którą trzeba szanować kim by nie był...
Smutno i źle ze mną:
http://www.youtube.com/watch?v=hiKv0AjT ... xt_from=QL
"Co jest Twoją pestką?
Miłość
A moją?"
Avatar użytkownika
Beth
 
Posty: 126
Dołączył(a): Wt, 07.07.2009 21:39
Lokalizacja: Otwock

Re: HYDE PARK

Postprzez KAMIL N, 12.07.2009 14:23

GrejSowa napisał(a):walnęła troka jak stąd do Borneo i nazad


Obrazek

a tu sowie zdjecie zrobilem w Paris swego czasu, gdzies na Montmarte
Obrazek
Najważniejsze to bujać w obłokach. (ROMAN POLANSKI)
KAMIL
 
Posty: 8719
Dołączył(a): N, 27.02.2005 21:39

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 12.07.2009 15:18

Hi hi, odsztafirowanam jak Mania, kiedy na jarmarek szLa... :)
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 12.07.2009 18:07

Ściana - nie śpię - śpi Kicia, a ja myślę w kontekście tego co napisałaś jak i całokształtu i nie mogę pojąć dlaczego ja mam mieć takie samo poczucie humoru jak inni - ja mam inne i to co innych śmieszy, to mnie nie zawsze. Nie bawi mnie drwina, złośliwość, krytykanctwo i można teraz powiedzieć/napisać, że się czepiam ale... nie to jest ważne co autor miał na myśli, tylko to, jak zostanie to co napisał, odczytane przez innych. Mam duży dystans do siebie i świata, ale nie muszę się śmiać, bo tak wypada, bo tak jest poprawnie, bo ktoś tak ustalił kto ma, a kto nie ma patentu na żarty.

oddając już podium też się zastanawiam czy brak reakcji jest akceptacją - ja twierdzę, że nie

Kangurzyco dzięki za piekne widoki i informację - szkoda, że tym razem nawet nie otarlam się o nagrodę. Kiedy kolejny konkurs?

Sowuś no faktycznie pięknie wyglądasz, prawie jak na odpuście

ale z innej beczki a wlaściwie telewizji - oglądałam piękne, jubileuszowe widowisko litewskie, trochę historii, trochę wspomnień a dziś było zaprzysiężenie nowej pani prezydent Litwy Dalii Grybauskaite, która w maju zdecydowanie wygrała wybory prezydenckie i już w pierwszej turze uzyskała prawie 70-procentowe poparcie, pokonując siedmiu kandydatów.
Myslę, że Albercia jest bardzo zadowolona z tego objawu równouprawnienia, a w Polsce? kobieta prezydentem?
czy są kandydatki?
Ostatnio edytowano N, 12.07.2009 18:15 przez teremi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Kasienia N, 12.07.2009 18:13

MarysiaES napisał(a):hmmm...prawdziwy p. Witek. Pana Witka znam z Sopotu.


I dziś właśnie natkęłam się na Pana Witka z Atlantydy w Sopocie. Pierwszy raz Pana Witka zobaczyłam na żywo na Przystanku Woodstock. Wystepował na scenie głównej i podbił serducha "woodstockowiczów". :)
Załączniki
DSC00348.jpg
Avatar użytkownika
Kasienia
 
Posty: 158
Dołączył(a): N, 27.02.2005 19:06

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 12.07.2009 18:26

Dzięki, Kasiu! A jak chcesz, żeby się wklejały większe zdjęcia, to trzeba kopiować link, który jest pierwszy na samej górze strony "Direct link to image" :) To Pan Witek kultowy jest!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Kasienia N, 12.07.2009 19:23

GrejSowa napisał(a):Dzięki, Kasiu! A jak chcesz, żeby się wklejały większe zdjęcia, to trzeba kopiować link, który jest pierwszy na samej górze strony "Direct link to image" :) To Pan Witek kultowy jest!


Dzięki za wskazówki. :) Niestety juz tutaj nie poprawiałam wg nich bo jednak zdjęcie słabiutkiej jakości i niezbyt dobrze wyglada w duzym powiększeniu. A co do kultowości to jak najbardziej. :))
Avatar użytkownika
Kasienia
 
Posty: 158
Dołączył(a): N, 27.02.2005 19:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne