Na zakręcie?

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Na zakręcie?

Postprzez amc N, 20.12.2009 21:01

Pani Krystyno....

Na zakręcie??
A z jaką prędkością da się wejść w ten zakręt? Tylko z dużą! I przyspieszać dalej.

W szybkiej jeździe sportowej liczy się jak najwyższa prędkość na wyjściu z zakrętu lub jak najwyższa prędkość na wyjściu z ostatniego zakrętu w serii zakrętów. Prędkość wejścia w zakręt oraz prędkość z jaką pokonujemy środek zakrętu powinny być nieco niższe niż prędkość wyjścia z zakrętu. To co nas interesuje to prędkość w momencie wyjścia z zakrętu, a co się z tym wiąże prędkość na prostej za zakrętem. OCH! jaka to będzie prosta!

O prędkości na wyjściu z zakrętu decyduje linia, po której poruszamy się w zakręcie...Zasadniczo, najszybszy tor to taki, który łagodzi zakręt ( = zmniejsza jego kąt). A to ponieważ poruszać się po szerokim łuku można z dużo większą szybkością niż po ciasnym. Linia ciągła, przedstawia wyścigowy tor jazdy dążący do wyprostowania zakrętu:

Obrazek

Czyli proszę się trzymać tej ciągłej! a będzie dobrze!

aha i na usmiech na zakrętowy...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

xxxx

AMC
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na zakręcie?

Postprzez Krystyna Janda Śr, 23.12.2009 08:29

No super! Naukowe podparcie . A zdjęcia zaskakujące . Ukłony . Wszystkeigo dobrego na Święta i koniec roku.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja