Trzy Siostry, Wassa z innej perspektywy.. oraz www

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Trzy Siostry, Wassa z innej perspektywy.. oraz www

Postprzez Magnolia Pn, 25.01.2010 00:33

Dzień Dobry/Wieczór,

Pani Krysiu, Teatr Polonia, jak zapewne już wspominałam, to dla mnie więcej niż teatr.. niż teatr,
do którego idzie się zobaczyć sztukę, Polonia to wyjątkowy Teatr i miejsce tak wspaniałe, że ja po prostu lubię tam być…. Przepraszam, że się powtarzam, ale tak mi u Państwa cudownie…

Więc w ostatni czwartek przypomniałam sobie z dużą przyjemnością TRZY SIOSTRY. Bardzo lubię ten spektakl, a Maszę – wyjątkowo… Przyznam się jednak szczerze, że do tej pory nie mogłam się przekonać do Pani Agaty w roli Nataszy, zresztą Trzy Siostry to pierwszy i jedyny spektakl, w którym widziałam
p. Agatę Buzek. Podejrzewam, że to przez to, że Natasza nie jest zbyt miła… że tak to ujmę.. W Rewersie mnie zachwyciła i teraz, na ostatnich „Siostrach” bardzo mi się już podobała.. Masza. Pani Marysia w roli Maszy od początku przykuwa moją uwagę w tym spektaklu… jest jego „jądrem”… A w tym czwartkowym ogromnie zachwyciła mnie w ostatniej scenie – pożegnania z Wierszyninem… Proszę przekazać wyrazy mojego uznania….

WASSA z innej perspektywy, czyli spektakl oglądany z drugiej, prawej, strony… I muszę przyznać,
że po której stronie bym nie siedziała, to odnoszę wrażenie, jakby Państwo grali właśnie na tę stronę…
A w ogóle bardzo ciekawie obejrzeć ten spektakl z obu stron… zwłaszcza, że poszczególne sceny dzieją się bliżej lewej bądź prawej strony widowni i tak dziś poruszyła mnie bardzo śmierć Wassy… to pewnie światło.. ale, Wassa, kiedy umarła, miała taką strasznie bladą twarz, a do tego kamienną…
A w kontekście publiczności… staram się być wyrozumiała, ale… w jednej z poruszających scen (rozmowa Wassy z Rachelą), ktoś strasznie szeleścił mi za plecami.. a ktoś inny szeptał… nie mogłam się skupić…
aż miałam ochotę wstać z tego mojego I rzędu i stanąć przy samej scenie… jak to czasem robią dzieci ;)
Nie zrobiłam tego oczywiście, natomiast miałam gratisowe ćwiczenie pt.: „maksymalne wytężanie uwagi”.
Natomiast miło mi było usłyszeć, stojąc w kolejce do szatni, że "rewelacyjnie zagrane" :)

Dziękuję pięknie za dzisiejszy wieczór.

Obrazek

Strona internetowa. Tak ostatnio dałam sygnał, że mi się bardzo podoba, ale nie zastanawiałam się,
jak bardzo zależy Państwu na tej informacji… Także pomyślałam, że może dodam jeszcze dwa słowa. Świetnie, że Fundacja ma jedną stronę, a może nic w tym dziwnego, tylko jest to bardzo logiczne…
Bardzo podoba mi się podstrona, na której prezentowane są spektakle, układ.. Wspólny repertuar,
link do ebilet („kup bilet”) przy każdym spektaklu – super. Tylko w galeriach teatru każde zdjęcie trzeba otwierać osobno… A w ogóle całość graficznie super.

I na koniec, już teraz, życzę Pani udanego odpoczynku na nartach.
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: Trzy Siostry, Wassa z innej perspektywy.. oraz www

Postprzez Krystyna Janda Śr, 27.01.2010 23:51

Jak zwykle bardzo dziękuję za wyczerpujące wiadomości. Co bym zrobiła zastanawiam się czasem bez tych tu zamieszczanych refleksji. Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron