refleksja po Trzech Siostrach...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

refleksja po Trzech Siostrach...

Postprzez Inka N, 03.07.2011 19:33

Droga Aktorko !
Po przeczytaniu "trylogii" Czechowa (Trzy siostry,Wujaszek Wania,Wiśniowy Sad) - obejrzałam wczoraj na z mężem spektakl na DVD "Trzy siostry" z 1974 r,w reżyserii Bardiniego. Pani Krystyno. W 1974r mój syn miał roczek, a jednak poniedziałkowe teatry TV były święte i TEN spektakl wtedy-pamiętam- obejrzałam!!
Mąż, ktory od tamtego czasu spektaklu nie widział - teraz twierdzi, ze niektóre sceny w spektaklu doskonale pamięta ! Ja zresztą też. I jakiegoż "nosa" do wyławiania talentów miał mistrz Bardini : no, przecież Olga,Masza i Irina to świetnie, bezbłędnie obsadzone role! A gra Pań - dojrzała, wspaniała, na najwyższym aktorskim poziomie (chociaż jeszcze studentki PWST). Kamas,Zapasiewicz,Kowalski,Pawlik - cały zespół Państwa gra ten spektakl tak, że na końcu się...popłakałam. I to jest SIŁA AKTORSTWA !! Bo przecież kilkanaście dni temu skończyłam czytać, każda ze sztuk kończy się smutno - i poza smutkiem,refleksją- nic nie czułam. A tu proszę : łzy. Dziękuję !
Jaka szkoda że nie są osiągalne na DVD : Wiśniowy sad i Wujaszek Wania. Ten ostatni jest - ale to spektakl rosyjski (tez dobra obsada), tyle że ja chcę NASZYCH aktorów. Jaka szkoda, że nie rejestruje się spektakli granych w teatrach.....kiedy już schodzą z afisza.
Serdecznie pozdrawiam!
Inka
 
Posty: 176
Dołączył(a): Śr, 09.03.2011 16:55

Re: refleksja po Trzech Siostrach...

Postprzez Krystyna Janda Wt, 05.07.2011 22:56

Serdecznie pozdrawiam Państwa oboje. Dziś właśnie wspominałam z Ignacym Gogolewskim nasze spektakle Teatru Tv sprzed lat. Jego " Barci Karamazow" i nasz wspólny Śnieg" Przybyszewskiego. Kłaniamy się.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja