32 omdlenia

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

32 omdlenia

Postprzez beatkasl Śr, 14.09.2011 10:36

Pani Krystyno, nie chcę mitrężyc Pani czasu, więc krótko. Wczoraj usłyszałam w tv z Pani ust, że 17.10.2011 TVP wyemituje na żywo "32 omdlenia". Ogromna radosc!!! Nasuwają mi się 2 pytania:
1. Czy nie możnaby zrobic tego samego z Shirley???
2. Czy możliwe będzie kiedyś zakupienie tych spektakli na płytach dvd?
Pytanie te maja zobrazowac Pani o czym marzy tzw. przeciętny widz. bardzo pozdrawiam i dziękuję za poświęcony mi czas. Beata Ś.
beatkasl
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 14.09.2011 10:26

Re: 32 omdlenia

Postprzez Krystyna Janda Śr, 14.09.2011 11:07

Prawa jakie kupuje telewizja na jednorazowa emisje i powtórkę są inne niż te na płytę. To sa zupełnie inne prawa dużo droższe. Zresztą tu chodzi o Czechowa, nie żyje a praw do jego dzieł są ogólnie dostępne. Shirley nie ma takich praw. Prawa do Shirley od lat są w amerykańskiej wytwórni filmowej i on anie zgadza się an jakąkolwiek emisje telewizyjną . Telewizja starła się o to już kilkakrotnie.
A teraz wracając , program był nagrywany tydzień temu, niestety dziś już wiemy ze 17 października transmisja " Omdleń" odbyć się nie może . Jak zresztą żadne z przedstawień październikowych " Omdleń" w Teatrze Polonia. Wszystkie są odwołane i gramy w zamian coś innego. Ogłoszenia zamieściliśmy w prasie i dzwonimy już do wszystkich widzów. Jest już prawie pewne natomiast, że 24 października w kolejny poniedziałek, odbędzie się transmisja " Boskiej!" , autor tekstu wstępnie się na to zgodził i w tej chwili trwają rozmowy i pisanie umów miedzy nami, telewizją i autorem tekstu oraz autorką przekładu. Czekamy na rezultat rozmów i ustaleń, ale jest to prawie zdecydowane. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja