różne takie...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

różne takie...

Postprzez Inka Pn, 26.09.2011 09:12

Droga Aktorko!
A 80 km od Poznania (no, daleko, fakt) są grzyby....wczoraj spory koszyk koźlaków i podgrzybków, wszystko fajne, młodziutkie, bez robaków! Taki świezy "wysyp"..W lesie ciepło, słonecznie i mało ludzi - no, bo "grzybów nie ma"...Mamy takie swoje miejsce od 3 lat - jeszcze się nie zawiedliśmy...
A temat "książki" : smutno mi tak, że aż coś : zamówiłam przez internet nową książkę Jerzego Gruzy "Rok osła". Mam sentyment do kulturalnego humoru "Czterdziestolatka", "Wojny domowej" - i książka reklamowana była jako zbiór anegdot, trochę autobiografia. Nie zliczę ile razy pojawia się w niej słowo "ch.." w różnych konfiguracjach. Prześmiewczo o Wajdzie (zawodowa zazdrość?)i o innych z branży, a także ze szczegółami o łóżkowych "perypetiach" - co która pani (na szczęście bez nazwisk!)mówiła "w trakcie" z podziałem na "grupy"(tych pań).Po co tak ?..Raczej niesmaczne niż śmieszne...
Jest w tej książce oczywiście także inteligentny humor, zdystansowane, zabawne widzenie polityki i różnych życiowych spraw....Jednak - gdybym tę książkę przeglądała w księgarni - nie kupiłabym jej na pewno. Zastanawiam się : czy w dzisiejszych czasach nie istnieje możliwość napisania powieści, biografii itd.BEZ epatowania czytelnika wulgaryzmami ?
A programy "rozrywkowe" np."Mam talent" : p.Chylińska w jury , bez zahamowań używa słów skrajnie wulgarnych ("o,k...a!", "ale d...a!" itd.,itp). Dlaczego jej wolno?? A na ulicy za wulgaryzmy, teoretycznie, można dostać mandat.....
Wczoraj , chyba na TVP Kultura powtórka spektaklu "Mistrz"Szaniawskiego z 1966 r. Reż.Antczak. Główne role : Janusz Warnecki,Gogolewski,Łapicki, Hanin,Śmiałowski, CYbulski. Czarno-białe.Niewiarygodna uczta : jaka gra! Dech zapiera. A widziałam któryś raz. I gdzie teraz z TVP takie spektakle ? Do Teatru Muzycznego w Poznaniu z gościnnymi spektaklami przyjeżdżają właściwie same farsy....Czy na "Mistrzu" nie byłoby widowni ? Ciekawe....
Przepraszam za minorowy nastrój tej wypowiedzi, ale rzczywistość mi "doskrzeczała" (polityka -też arogancka do bólu)
Serdecznie pozdrawiam!! Dobrze, że to co Pani robi jest z wysokiej półki!
Inka
 
Posty: 176
Dołączył(a): Śr, 09.03.2011 16:55

Re: różne takie...

Postprzez Krystyna Janda Śr, 28.09.2011 06:52

Oj , zły nastrój i nie poprawiły go ani las ani grzyby... Dobrych dni życzę , proszę machnąć ręką.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja