............. /Margines.........

Re: ............. /Margines.........

Postprzez Ita So, 07.07.2012 18:43

Placuniu !
Nie chcialam wychodzic "przed szereg", a ponad to zeby nie zapeszyc ...
ale teraz juz kilka slow skreslic tu musze, bo sie udusze ...

Agnieszka Radwanska przegrala w finale Wembledonu 2012 z Serena Williams,
ale i tak zajmuje wśród tenisistek drugie miejsce na swiecie !

Emocji było wiele, choc Serena ostatecznie udowodnila swoja wyższość (dosłownie i w przenosi) *).
Jednak do czasu … co się odwlecze, to nie uciecze !
Serena ma już 30 lat a nasza Isia dopiero 23 !!!
Mam nadzieje, ze największe sukcesy jeszcze przed nia.
Ogladalam Agnieszke nie tylko dzisiaj, ale również, ze szczegolnym zainteresowaniem,
jej mecz półfinałowy z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber … majaca zwiazki z Wielkopolska.

Angelique Kerber reprezentuje Niemcy, choć jej rodzina pochodzi z podpoznańskiego Puszczykowa,
a sama zawodniczka ma dwa obywatelstwa - polskie i niemieckie.
To właśnie w Puszczykowie dziadkowie zawodniczki - Janusz i Maria Rzeźnikowie - wybudowali centrum tenisowe specjalnie dla swojej wnuczki. Kompleks został nazwany zresztą zdrobnieniem jej imienia - "Angie". Tenisistka często bywa w Polsce, od ponad dwóch lat w Puszczykowie działa Akademia Tenisowa "Angie", której Kerber jest patronką.


Wlasnie nad Poznan nadciąga kolejna burza, po bardzo upalnym dniu.
Chyba jednak nie zakloci ogladania dalszych transmisji sportowych, w tym półfinału siatkowki LS z udzialem Polakow w Sofii, juz za chwile ...

Pozdrawiam Zielonych w srodku upalnego weekendu.
Jak by sie kto pytal, to mamy teraz lato!




*) http://sport.interia.pl/agnieszka-radwa ... nId,621164
**) http://www.sport.pl/sport-poznan/1,1244 ... skiej.html
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: ............. /Margines.........

Postprzez ciotka Wt, 10.07.2012 21:37

och...zazdraszzzzzczzzammmmm Wam Zieloni mili mojemu sercu cały czas!


serduchem jestem z Wami!!! Martyna w niedziele biegnie w sztafecie, relacja na Eurosporcie -trzymajcie kciuki
ciotka
 
Posty: 1175
Dołączył(a): Cz, 22.03.2007 22:45

Re: ............. /Margines.........

Postprzez soulinka Wt, 10.07.2012 23:59

Z całych sił będę trzymać! O ktorej relacja?????
Pozdrawiam Wszystkich Zielonych.
Ostatnio z chmur!!
Wszystkiego dobrego!!
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Re: ............. /Margines.........

Postprzez Rfechner So, 14.07.2012 14:13

Witam , ciotka jak tam Martyna ? Przygotowania w pelni ? Bede ogladac.Jakos mi dzisiaj smutno , moze przez ta deszczowa pogode.Pozdrawiam :D
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio N, 15.07.2012 19:19

Ciotkaaaaaaaaaaaa - żyjeeeesz?

ale super dziewczyny, tylko czemu ta pierwsza prawie stanęła i tak wolno pałeczkę podawała? a ta trzecia mknęła jak pędziwiatr, medalowa dziewczyna.... no i Martyna, goniła, goniła i cholerka na paru centymetrach ją przegonili... ale co tam! być w finale Mistrzostw Świata i gnać po medal, marzenia niedościgłe dla wielu!
skoro, ja weszłam prawie w telewizor, aby lepiej widzieć, to jak Ty przeżyłaś te minuty?

Martynie przekaż, że ma już swój fan club! będziemy za nią podążać, kciuki zawsze!
... tylko wcześniej melduj, kiedy startuje - Aleja Marzeń musi mieć czas:)


Ciotka - fajnieeeeeee, że się odezwałaś!!!
niebawem przy ognisku - zaśpiewamy specjalnie dla Ciebie i Martyny, ściskamy Was obie!
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez soulinka N, 15.07.2012 19:25

Placuniu, czy mogę się pod Twoimi słowami podpisać?
Szczególnie pod słowami o Fan Clubie.
(bo jak wiadomo bardzo, bardzo te słowa lubię i prowadzą mnie jakoś w życiu)

Gratulacje dla Martyny i pozostałych dziewczyn. Rok temu pewnie bałyby się o tym marzyć, a teraz tam były. Następnym razem przywiozą medal. Ja w to wierzę.

A emocje... niezwykłe... Całkiem co innego niż "zwykłe" kibicowanie, choć przecież ni jest mi to obce, szczególnie w siatkówce. Ale to całkiem inna bajka...
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Re: ............. /Margines.........

Postprzez ulka Pn, 16.07.2012 19:31

Gratulacje dla zdolnej Córki :)
Pozdrowienia dla Zielonych z deszczowego Krakowa .
w marzeniach zaczynają się nasze możliwośći
urszula
ulka
 
Posty: 194
Dołączył(a): Cz, 23.07.2009 18:55

Re: ............. /Margines.........

Postprzez soulinka Pn, 16.07.2012 19:39

Marzę o Krakowie... Za rok tamtymi uliczkami pewnie, w tym roku raczej nie dam rady...
Dzisiaj macie tam Kolarzy... A czołówka i tak na Tour de France... dziwne, że taki sam termin wybrali...
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi Śr, 18.07.2012 21:11

a ja tam marzę o Wrocławiu
i o słońcu - a nie tak dawno narzekałam na upal (chyba mi wtedy zaszkodził i dlatego narzekałam :oops: )
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez soulinka Śr, 18.07.2012 22:24

Wrocław też piękny i tylu mam tam znajomych, a nigdy nie byłam.
Polska jest piękna! I odkrywać też jest pięknie! (nie tylko na tych ścieżkach)
Avatar użytkownika
soulinka
 
Posty: 3019
Dołączył(a): N, 13.01.2008 18:02

Re: ............. /Margines.........

Postprzez kasja Cz, 19.07.2012 12:02

Witam na Marginesie
Wimbledon (tak udany dla nas) minal, ale Placuniu i inni, za chwile powtorka z rozrywki
sprobuje wkleic kilka fotek z jednego dnia w oczekiwaniu na olimpiade
Ostatnio edytowano Cz, 19.07.2012 12:04 przez kasja, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kasja
 
Posty: 723
Dołączył(a): Cz, 31.01.2008 15:26
Lokalizacja: w drodze

Re: ............. /Margines.........

Postprzez kasja Cz, 19.07.2012 12:28

Obrazek

Aga i Ula w deblu, 1. runda
Avatar użytkownika
kasja
 
Posty: 723
Dołączył(a): Cz, 31.01.2008 15:26
Lokalizacja: w drodze

Re: ............. /Margines.........

Postprzez kasja Cz, 19.07.2012 13:03

Obrazek

Ula w deblu



Obrazek



Obrazek

Lukasz w meczu z Cilicem


Obrazek
Obrazek

siostry Williams w deblu


Caly tamten dzien bys swietny, w kolejce bylam juz po 6 rano, pogoda-najlepsza w calym Wimbledonie! Biegalam miedzy kortami, zjadlam truskawki, Placuniu, oczywiscie :) widzialam kilka meczow lub ich fragmentow, ale najlepsze (i najgorsze) bylo na koncu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pierwszy raz na korcie centralnym (czesciowo pod dachem), pierwszy raz ogladalam moj no 1 Rafaela Nadala i pierwszy raz przegral on z tak nisko notowanym zawodnikiem w 2 rundzie. Strasznie, strasznie zalowalam, ze akurat moj wspanialy skadinad maz zgubil (sic!) swoj teleobiektyw i nie moglam go zabrac ze soba, stad zdjecia srednio-ostre. Ale to byl najlepszy dla mnie dzien na Wimbledonie, atmosfera na korcie centralnym niesamowita, bilet kupiony w w polwie 2 seta w kiosku z odsprzedawanymi biletami (dochod na cele charytatywne), juz mialam isc do domu nie wierzac, ze uda mi sie wejsc na TEN mecz. Jedni dopingowali Rafe, ktory do perfekcji opanowal swoje tiki (spodenki, ucho lewe, prawe, nos, chyba cos jeszcze), drudzy zadni sensacji wspierali Rosola, a za mna jakas grupa kibicowala na przemian to Rafie to Lukasowi :-)

Poznalam tamtego dnia b. mile Japonki i amerykanskie malzenstwo, mialam tez nieprzyjemnosc sluchac (czekajac na zawodinkow wychodzacych z szatni) 2 polskich chlopakow, jeden z nich o tenisie nie mial zadnego pojecia, rzucal tak zenujace i wulgarne teksty, ze uszy wiedly. Dobrze, ze nikt (poza mna!) ich nie rozumial...

Olimpiade bede ogladac w tv, a za rok, znow SW19 :D

pozdrawiam
Avatar użytkownika
kasja
 
Posty: 723
Dołączył(a): Cz, 31.01.2008 15:26
Lokalizacja: w drodze

Re: ............. /Margines.........

Postprzez ciotka N, 22.07.2012 19:05

Placuniu.....Martyna troché zalamana zaraz po.....ale myslé zdaje sobie sprawe z sukcesu...ja pekam z dumy
ogromny wklad w archiwizacje biegu Martyny ma Soulinka!!!! to jest mega super dziewczyna która ogarnia te wszystkie niuanse komputerowe -gdzie ja jestem noga.

7 miejsce to jest cos -drugi czas z dziewczyn.

przekazalam jej ze ma swój fanclub- Ona wie co dla mnie znaczycie----i macha lapka...
ja tez -
tesknie za Wami.....

Dzis zaplonela swieczka na grobie siedem....
ciotka
 
Posty: 1175
Dołączył(a): Cz, 22.03.2007 22:45

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi N, 22.07.2012 20:10

dołączam do Fan Clubu :lol:
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Cz, 26.07.2012 08:56

wyjątkowo, teraz, latem, wybieram swoje ścieżki, ale Kraków uprzejmnie:) pozdrawiam,
zaś Wrocław nie:), - Ulka, podeślij zdjęcia, choćby zza okna!

-----------------------------------------------

Kasjaaaaaaaaa! - słyszysz? - ciach, trach -wyrywam tę stronę z Marginesu, zdjęcia kopiuję, słowa przepisuję,
/właśnie kończę epopeję tenisową/
Obrazek

aj, dzięki Dobra Duszko, za kawałek żywego Wimbledonu, rozglądałam się po trybunach, musiałam Cię widzieć,
... a sobie nie daruję, gdybym wiedziała, że bilety w kiosku czekają:), gorzej niż sójka ze mną, plany Rollanda też były, a kończy się na ekranie- a że widziałaś Rafę, ho ho - z tego co piszą na tenisowych forach, tylko na żywo widać tę jego niesamowitą energię, akurat Ty miałaś inne emocje:) ... ale skoro się wycował z IO, widać, że kontuzja trwa,
- nie odzywałam się od razu po finale z Agnieszką, bo dla mnie FINAŁ finałów był w niedzielę, niejednokrotnie pisałam, że od lat, a chyba nawet od zawsze jestem pod urokiem Federera, a od 2010 gdy Nadal wygrywając z Federerem odebrał mu pierwsze miejsce w rakingu, zabrakło mu tygodnia, aby być najlepszym tenisistą wszech czasów...
i odzyskanie tego tygodnia! to było to, co wymarzył sobie Fed - od ponad dwóch lat, w relacjach mówiło się tylko o tym, kiedy zakończy karierę... a on jak nasz Adam Małysz, pod koniec swojej kariery - wierzył, że warto - że trzeba gonić za marzeniami - gdy leciała ostatnia piłeczka, wiadomo, że to był najcenniejszy punkt w życiu
/czapka z głowy!, sama wiem najlepiej, jak to jest gdy trzeba dorównać młodszym/

Obrazek
tym finałem i ja zakończyłam pełne emocji oglądanie, skoro Fed już nic nie musi:) teraz pełny luzik w oglądaniu żółtej piłeczki
- Murray doniósł znicz olimpijski na Wimbledon, lada moment Agnieszka poniesie naszą flagę, Szarapowa Rosji, Djokovic Serbii - IO za chwilę

Kasja, mam nadzieję , że uda się chodzić ulicami:), bo w naszej tele nic tylko mówię o korkach i paraliżu,
oczywiście nie wierzę :D :D , że nie pstrykniesz jakiś zdjęć czegoś tam olimpijskiego! nawet bez teleobiektywu:)
- jeszcze raz dzięęęki za odzew

bym zapomniała dodać, że oba te fianały, miały, jak dla mnie jeszcze jedną WIELKĄ postać,
zarówno mecz Agnieszki z Sereną i Federera z Murrayem komentował Bohdan Tomaszewski,
aż trudno uwierzyć, że ma 91 lat!!! szok - wiem, że róznie to komentowano, że brakowało fachowych komentarzy, statystyk itp... tylko kto teraz potrafi z takim uczuciem mówić tak barwnie o zawodnikach, o ich przeżyciach, i to pięknym, ojczystym językiem? i te wzuszenia BT gdy wspominał finał Wimbledonu z udziałem Jadwigi Jędrzejowskiej z 1937 - mial wtedy 16 lat, akurat trenował na Warszawiance, gdy p. Jadzia wróciła z finału i chłonął jej opowiadanie - a teraz się wzruszał, że dożył czasów, że znowu w finale nasza zawodniczka, jak bardzo chciał zawołać - wygraaaała! - w niedzielę też w przepiękny sposób podkreślał walkę, rywalizację - gdy kończyła się transmisja - czuło się, że p. Bohdan mówiąc, do zobaczenia za rok, wie, że... i wtedy padło w eterze, panie Bohdanie, a jak w finale zowu bedzie Agnieszka? - ... "to wtedy przybiegnę do Państwa na pewno" - oby p. Bohdanie, zdrowia!

-------------------------------------------------------------------------------------

a dla Zielonych - rasość o poranku

Obrazek
w naszej Alei codzienny wysyp, lekko, łatwo, każdy znajdzie
Obrazek
Obrazek


własnie wertuję "Pra" J Iwaszkiewicza,
zostawiam /skrócone/ co nieco życzenia - autor j w

"Pogoda lasu niechaj będzie z tobą
promień przedarty przez dwa liście dębu, szmer gałęzi, szmer lasu

Pogoda wody niechaj będzie z tobą
wody stawu i wody jeziora, które tak lubisz, strumyka spod Czarnego Stawu, słaby przybój pod Sopotami,
pogoda sinej chmury i zielonych źrenic, żagli zerwanych, pogoda nawałnicy, ... niech cię uciszy

Pogoda nieba niechaj będzie z tobą
Przepaski Oriona, blasku Plejad, śpiewu łabędzia lecącego w górze

Pogoda czasu niechaj będzie z tobą
twego czasu i czasu gwiezdnych zegarów, pogoda klepsydry, zaćmienie do zaćmienia, czasu skurczowego w sprężynie i czasu zebranego w gasnącym słońcu

Pogoda domu niechaj będzie z tobą
jasnego pokoju, nakrytego stołu, białego sera, mleka, kawy, wiśni, drobnych przedmiotych, których pochodzenie my tylko znamy, fotografii, o których my tylko coś wiemy, ...Irenka, Tadzio,twarze, które z naszego biurka zejdą do podręczników już na zawsze,

Pogoda roślin pokojowych niechaj będzie z tobą -
choinek, aloesów, kwiatów

Pogoda ziemi niechaj będzie z tobą... "

Ita - wczoraj na tvp Historia, o Władysławie Zamoyskim dużo, było i o tym jak kupił Morskie Oko i o Twoich ścieżkach, o Kórniku - dobrej pogody na wędrowanie! bez strasznych burz

Teremi - rozkaz, nakaz, przykaz osobisty od mojego M, w sierpniu u Ciebie będzie "jego ostatnia miłość" Joanna Lewandowska Zbudniewek- w Parku Bażantarnia "Podwórko... po remoncie" , ... a to, że mi skradłaś "jazz" jeszcze nie przetrawiłam:) - acha! tylko nie pisz, a nawet nie myśl, że słońca za dużo

OluB - czy morski piasek już wytrzepany? u nas pachnący groszek się rozpanoszył na maksa, piekny jak zwykle
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi Cz, 26.07.2012 12:54

przyjeżdżacie razem, czy sam stary, czy też ja mam Was reprezentować - muszę wiedzieć żeby ławkę zarezerwować
a poza tym zapraszam oczywiście
(kradzione nie tuczy - czyż nie tak? :lol: )
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez placunio Pt, 27.07.2012 09:22

Teremi - czy ławki są długie? bo zabrałabym ... BABY!
aktualnie stoją w kolejce do biblioteki :)
Obrazek

ale cztery tygodnie temu /czy naprawdę "nasze" Euro było tak niedawno??/ były kolorowe i ubrane w barwy i symbole 16 krajów, uczestników mistrzostw, można sie pobawić, która jaki kraj pokazuje
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a na zakończenie podium i z nr 1 oczywiście Hiszpan/-anka
Obrazek

- od dwóch lat te baby, wzorowane na babach pruskich, są symbolem naszego miasta,
przywieżć jakąś?

- za 12 godzin Londyn! będzie się działo!
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Re: ............. /Margines.........

Postprzez teremi Pt, 27.07.2012 11:14

na Baby czekam - choć jedna - mam do dyspozycji taras całkiem spory
a ławka? no cóż da się spać - nie polecam siatkarzom, bo nogi będą się majtać
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: ............. /Margines.........

Postprzez Rfechner Pt, 27.07.2012 11:18

Witam ,pozdrawiam ...baby swietne :D W Pacuniowie juz takie piekne grzybki ?Mija nam to lato bardzo szybko ...wogole czas szybko biegnie ..dopiero bylo Euro .Wimbledon i juz Londyn... Cos trzeba sobie wybrac ja napewno Tenis Lekkoatletyke ... a pozniej sie uwidzi :D :D :D :D
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne