Polskie psy

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Polskie psy

Postprzez Alison Pt, 15.11.2013 16:33

Pani Krystyno,
to miło, że wspomniała Pani o dzisiejszej rocznicy uznania ogara polskiego za rasę przez FCI. Ja tylko dodam do kompletu, że aż czterdzieści lat polska kynologia czekała na uznanie przez FCI kolejnej polskiej rasy, niemal skutecznie po wojnie wytępionej, mozolnie odtwarzanej niemal z niczego przez płk. Józefa Pawłusiewicza a potem kolejnych hodowców. Mam na myśli gończego polskiego, którego mam przyjemność być właścicielką. Rocznica tego dnia minęła 10 listopada.

Gończe są mniejsze, najczęściej czarne podpalane, dużo bardziej "temperamentne" od ogarów i nieprzeciętnie inteligentne (mówię to z pełną świadomością jako dawna właścicielka owczarków niemieckich). Dawniej były nazywane ogarami polskimi w typie Pawłusiewicza, teraz mają swoją nazwę - gończy polski - Polish Hunting Dog. To naprawdę niezwykłe psy, a tak niewiele brakowało żebyśmy je stracili bezpowrotnie.

Poniżej, ogar polski
Obrazek

i gonczy polski.

Obrazek


Pozdrawiam serdecznie - A.
Alison
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr, 04.04.2007 10:00

Re: Polskie psy

Postprzez Krystyna Janda So, 16.11.2013 06:23

Ach bardzo dziękuję. Piękne psy. Piękne. Mamy w rodzinie ogara polskiego- w domu mojej siostry.Niestety jest rozpieszczonym kanapowym przytulakiem, zamiast gonić na wietrze, boi się burzy. Nie jego wina został tak wychowany. Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja