Na białą!

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Na białą!

Postprzez igulec33 Pn, 09.11.2015 22:23

Pani Krystyno,

dziękuję.
A za tym dziękuję jest długa cisza; długa, lecz zupełnie niekrępująca.
A po tej ciszy są tysiące słów, które rwą się do Pani, pchają na usta (a właściwie na palce), przepychają.
Wiedziałam, że wrócę na pożegnalną BB. Że przyjadę z Pragi (gdzie wylądowałam na jakiś czas), że nie wrócę do domu (Mama się wścieknie), ale na BB wrócę, bo to przecież "przyczyna dosłownie wszystkiego".
Zadzwoniłam do domu, powiedziałam: "Wracam do Polski na chwilę. Ale do Warszawy". Babcia krzyknęła do słuchawki: "Na białą?!" (dla Niej odkąd zaczęła się moja miłość do BB, każdy spektakl jest BB), więc odkrzyknęłam: "Na białą!". Nikt nawet się nie zdziwił, zapewniłam ich zresztą, że wrócę przecież w grudniu, zahaczając jednak wcześniej o... Teatr.
Chrzestna zawołała: "Wracaj do domu, wariatko!", a Mama zupełnie spokojnie odpowiedziała jej: "Nie wiesz? Przecież ona wracając tam do teatru, wraca właśnie do domu...". To cudownie, gdy ludzie, których się kocha nad życie, potrafią zrozumieć nasze wariactwa i - pomimo przecież wewnętrznego buntu - zaakceptować je.

Dziękuję więc Pani - nie tylko za BB, ale za to poczucie bezpieczeństwa, jakie dają mi Pani teatry, za sztuki, które przynoszą spokój i wnoszą jednocześnie niepokój do życia, za to, że wracam stamtąd zawsze już nie taka sama.
To jeszcze nie koniec. Bo jak śpiewa pani Stanisława Celińska: Spotkamy się wszyscy, bo nic się nie kończy, lecz w dobro obraca się.


Pozdrawiam już z Pragi - z obolałym gardłem i gorączką (nie wiem czy z wrażenia, czy zaczynającego się przeziębienia), z sercem na dłoni, z "Białą bluzką" na kolanach, z kieliszkiem wódki na stole (Ja nie mam żadnej sprawki z wódką, nie mam i nie będę miała. Ale dziś muszę za(pić)bić te wirusy i pozostałości wczorajszego smutku)

Iga

Obrazek

Gdzieś podczas mojej zapłakanej drogi z Warszawy do Pragi.
nad życie: życie i teatr.
igulec33
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr, 27.11.2013 22:03

Re: Na białą!

Postprzez Krystyna Janda Wt, 10.11.2015 00:13

Pani Igo, zdrowia. Ja też chora , co pewnie Pani słyszała niestety. Pozdrowienia dla Pani i całej Rodziny. Jestem tu i gram.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron