Mur.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Mur.

Postprzez igulec33 N, 27.12.2015 20:46

Pani Krystyno,
przez całe święta była Pani obecna w moim domu! Gdzieś postawiony przypadkiem kubek z Pani cytatem, "Biała bluzka" znaleziona pod choinką, moje bilety dla Mamy i chrzestnej do Pani teatru (zachwycone pomysłem wspólnie spędzonego w taki sposób czasu!), wczoraj "Tatarak" - oglądany przeze mnie dwunasty już chyba raz, przez moją Mamę - po raz pierwszy (właśnie słyszę jak mówi do swojej siostry, a mojej chrzestnej przez telefon, że musi KONIECZNIE obejrzeć ten film). W nocy rozmowy z kolegą o "Przesłuchaniu", dziś dogrywanie terminów na wypady do Polonii.
Myślę (i wiem, że nie tylko ja, ale dziesiątki, setki, tysiące!) o Pani zawsze bardzo ciepło, z wdzięcznością za to, że przez to, co Pani robi jestem takim, a nie innym człowiekiem. Myślę, nie - ja to wiem, że byłabym dużo gorsza, mniej empatyczna, bardziej egoistyczna, mniej wrażliwa, gdyby nie "Tatarak", "Pestka", "Biała bluzka", "Ucho, gardło, nóż" i dziesiątki innych dzieł, których była Pani współtwórcą.
Te święta były dla mnie wyjątkowo ważne, piękne, radosne, pełne miłości, magii i wzruszeń... Zadziwiłam samą siebie, płacząc w markecie po usłyszeniu polskiej kolędy, tuląc przyjaciół, idąc z psem na spacer, malując Babci usta szminką. Mama patrzyła na mnie zaskoczona - ja, zawsze najbardziej twarda i mało wylewna, wzruszałam się jak dziecko.
Wiem, że to dzięki Pani, dzięki sztuce, która wciąż uczy mnie świata i mnie samej. I która nauczyła mnie, że łzy wcale nie są oznaką słabości, jak myślałam przez długi czas.
Dziękuję za to i za wiele innych rzeczy, o których kiedyś może napiszę albo powiem. Dziękuję!
Bardzo mocno Panią przytulam. Tak do sklejenia wszystkich rozpadłych elementów duszy! I zostawiam z przekonaniem, że są ludzie, którzy zawsze stoją za Panią murem, zawsze ślą dobre myśli, zawsze stoją w ofensywie do tych, którzy są tak nieszczęśliwi, że została już im tylko zazdrość i zgryźliwość. Niech Pani gra wiecznie, a my będziemy wiecznie kupować bilety i wiecznie Panią podziwiać!

Pozdrawiam,
Iga
nad życie: życie i teatr.
igulec33
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr, 27.11.2013 22:03

Re: Mur.

Postprzez Krystyna Janda Wt, 29.12.2015 05:33

Pani Igo, ten list sobie wydrukuje chyba i powieszę żeby był pod ręką! bardzo Pani dziękuję. Pozdrawiam Panią i Wszystkich dookoła Pani. Dobrego Sylwestra, Dobrego Roku, Dobrego życia, Dobrego Teatru.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron