Film o Agnieszce Osieckiej

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

Film o Agnieszce Osieckiej

Postprzez Jureczek Wt, 29.05.2007 08:37

Jerzy Słomczyński
Myślę, że film to będzie piękny, poetycki, rozśpiewany i w tempie wielkim kręcony. A jeżeli ma to być film z piosenkami Agnieszki Osieckiej, to oczywiście głównym aktorem będzie Saska Kępa. Takie miejsca jak dom Agnieszki przy ulicy Dąbrowieckiej 25, Bar Cafe Sax, Kawiarnię Sułtan, bar Bistro, kolekcję świątków państwa Zimmererów na Dąbrowieckiej, aptekę pani Aleksandrowiczowej na rogu Obrońców i Francuskiej, dom Teresy Roszkowskiej jej fanom przypomnimy. No i oczywiście Park Skaryszewski imienia Ignacego Paderewskiego. Cała akcja odbędzie się w czasie kilkugodzinnych obchodów poświęconych Agnieszce w dniu jej święta. Ale najważniejsza to będzie młodzież ze szkoły im. Bolesława Prusa, Adama Mickiewicza, ze Szkół Elektronicznych imienia Agnieszki Osieckiej z Lycee Francais z gimnazjum Saint Exupery, ze Szkół Chemicznych na Saskiej. Osią akcji i pretekstem do szaleńczej pogoni samochodem zabytkowym Citroen 2 CV po ulicach wąskich i jednokierunkowych Saskiej Kępy będzie uczucie Jean'a Francuza ucznia z Lycee Francais. Będzie on podrózował po wszystkich miejscach gdzie młodzież śpiewa piosenki Agnieszki w poszukiwaniu ślicznej uczennicy Polki Uli, która śpiewa w którymś z chórków towarzyszących piosenkom Agnieszki. Oczywiście pomagają mu w znalezieniu Uli inni uczniowie francuscy, znając dość dość słabo jej opis i pomagający Jean'owi trafić do miejsca gdzie jest Ula. Oczywiście wszyscy uczniowie francuscy porozumiewaja się przez komórki. Ale nie zawsze prawidłowo naprowadzaja Jean'a. Poza tym do niektórych punktów gdzie młodzież śpiewa dla VIPów Jean może się dostać tylko podstępem zwodząc ochroniarzy. A czas mija i po zakończeniu imprezy Jean Uli już nie znajdzie. A przecież na ulicach Saskiej Kępy trwa fiesta, w ogródkach tańczą pary, czasu się robi coraz mniej.Ciekawi jesteście zakończenia ? Na razie znam je tylko ja i nie zdradzę go teraz.

****************************************************
Umieściłem ten opis scenariusza filmu na stronie Agnieszki Osieckiej www.okularnicy.org.pl Po wybraniu opcji" Gazeta" i opcji "Okularnicy piszą" można tam dopisać swój komentarz do czego zachęcam
Jurek.
Jureczek
 
Posty: 2523
Dołączył(a): N, 20.05.2007 09:22
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rayen Śr, 27.06.2007 20:45

czytała,m tylko kiedy?
rayen
 
Posty: 996
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:35

Postprzez Jureczek Śr, 14.05.2008 08:35

W związku z obchodami w dniu 24 maja 2008 Święta Saskiej Kępy , na którym będą przypominane piosenki Agnieszki Osieckiej i miejsca związane z Agnieszką przypominam mój wpis , który przesunął się na dalsze strony.
Pozdrawiam
Jurek
Jureczek
 
Posty: 2523
Dołączył(a): N, 20.05.2007 09:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film o Agnieszce Osieckiej

Postprzez welfareheals Śr, 13.10.2021 13:30

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39

Re: Film o Agnieszce Osieckiej

Postprzez welfareheals Pt, 02.09.2022 23:57

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39



Powrót do Wasza twórczość