śladami wilka stepowego [5]

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

śladami wilka stepowego [5]

Postprzez riv-er Śr, 05.08.2009 21:02

- zaśnij moimi snami, a później obudź się w tym życiu i powiedz, że jest ono piękne... - burknął pijany barmanowi. - śnij kobiety nieczułe i te kochające zbyt zachłannie, zaborczo i władczo. obserwuj i czuj się obserwowany. pisz listy na starej papeterii i wysyłaj wiedząc, że ich słowa nie będą zrozumiane. czuj ból i spróbuj go opisać najbliższej osobie - nie znając słów, które potrafiłyby go wyszarpać spod skóry tak, by mogła go ona poczuć po to, by pojąć. żyj bezsilnością. samotnością w tym jak odczuwasz każdą sekundę i miliardy obrazów, dźwięków, smaków i zapachów w niej zawartych. jak pokazać subiektywnie postrzegane piękno, które ktoś widzi już inaczej? jak dać poczuć komuś piękno, które widzisz w rzeczy dla innych szarej i przyziemnej? swój posmak tej chwili... ludzie żyją subiektywnie - nawet ze sobą, nawet w największej miłosnej symbiozie... więc tak naprawdę żyją osobno.

barman milcząco uzupełnił mu szklankę.

- wiesz jaki jest pierwszy symptom lęku przed rozstaniem? - spojrzał na swojego rozmówcę.

barman wzruszył ramionami.

- gdy bliska ci osoba jest szczęśliwa, przypisujesz to czynnikom zewnętrznym; gdy jest smutna, przypisujesz to sobie. takie były moje kobiety. a może to kwestia kompleksów - dokończył myśl pod nosem.
riv

'Nie umrzesz za mnie, więc nie mów mi jak mam żyć...'
Avatar użytkownika
riv-er
 
Posty: 173
Dołączył(a): Wt, 13.01.2009 22:08
Lokalizacja: Kraków


Re: śladami wilka stepowego [5]

Postprzez welfareheals So, 03.09.2022 04:43

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39

Re: śladami wilka stepowego [5]

Postprzez welfareheals N, 10.03.2024 07:12

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39


Powrót do Wasza twórczość