Narty Ojca ¦więtego - J.Pilcha w Narodowym i w tv

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Narty Ojca ¦więtego - J.Pilcha w Narodowym i w tv

Postprzez sajmon54 Wt, 13.02.2007 15:40

Kochana Pani Krystyno!

Teraz rozumiem, co miała Pani na myśli, przyjmując bez entuzjazmu pomysł nagrywania przedstawień na DVD.

Obie inscenizacje sztuki J.Pilcha były cudne, ale jakże inne! W Narodowym to publiczność, atmosfera teatru, żywe reakcje widzów współtworzyły całość i z pewnością kolejne przedstawienia różnią się z tego powodu od poprzednich - ale fajnie było by to zobaczyć!

W tv dostaliśmy już zamkniętą, skończoną całość. Też fantastycznie zagraną, ale jakby poważniejszą, mniej komediową. Czy dlatego, że aktorzy nie mogli słyszeć śmiechu widzów?

W obu spektaklach zachwycił mnie p.Władysław Kowalski - w jego porywającym końcowym monologu czuło się całą paletę cudów aktorstwa: rzetelności, profesjonalizmu, bezbłędnej techniki no i niewiarygodnej kondycji /kilka minut b.trudnego, emocjonalnego tekstu wygłaszanego w pozycji stojącej...na krześle!!/

Szkoda, że nie mieszkam już w W-wie, jak niegdyś, w czasach studenckich...
sajmon54
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 11.05.2006 15:48
Lokalizacja: Mazury

Postprzez Krystyna Janda Śr, 14.02.2007 05:38

Pozdrawiam Pana. Teatr zywy i telewizja do dwa zupełnie inne meijsca i inne zasdady i przekazu i odbioru. Ale warto. Żeby coś zarejestrować na DVD trzenba miec do tego prawa!!!!!! jestesmy w Europie. J marze o graniu u mnie w teatrze filmuów , choćby " parę osób , mały czas" który nie doczekał się premeiry, ale nei moge! Mogę pokazac raz nie sprzedajac na ten wieczór biletów bo nam nie wolno. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja